כישלון המהפכה המשפטית בכדורגל הישראלי

עונש הפחתת הנקודות בכדורגל – נזק בלתי הפיך
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

האלימות בכדורגל הישראלי היא האויב הגדול ביותר של המשחק הפופולארי. לאורך שנים ניסתה ההתאחדות לכדורגל להילחם בנגע הרע באמצעות הטלת עונשים על הקבוצות, שאין חולק על אחריותן השילוחית למעשי האוהדים.

משחקי רדיוס עם קהל וללא קהל, הגבלת כמות הצופים ביציעים מסוימים, קנסות כספיים כבדים ועוד ועוד – עונשים אלה לא הובילו להפחתת האלימות והביאו בסופו של דבר לאובדן עשתונות של מקבלי ההחלטות ולהרחבת סמכויות הדיינים בבתי הדין, שכעת הותר להם להפחית נקודות ביד קלה. כלל ידוע הוא שהקסם של משחק הכדורגל טמון בחוקי הברזל של המשחק ושרק לעיתים רחוקות מבוצעים שינויים. האפשרות שניתנה לבתי הדין להפחתת נקודות ביד קלה גורמת נזק בלתי הפיך למשחק הכדורגל. העובדה שההכרעות בצמרת ובתחתית עלולות להיות מוכרעות בחדרי הדיונים על השולחן הירוק ולא על כר הדשא עלולה בסופו של דבר לפגוע במהותו של המשחק.

אין לי צל של ספק שקברניטי ההתאחדות לכדורגל מבינים שעונש הפחתת הנקודות איננו הפתרון האידיאלי, אבל הם מנסים להשתעשע בהסברים שהנושא עדיין בתקופת ניסיון. כאשר יגיעו שלבי ההכרעה ויסתבר, חלילה, שההכרעות אכן התקבלו כהחלטות בתי הדין ולא על כר הדשא, ימהרו לשנות את תקנון המשמעת, אבל את הנזק כבר לא יהיה אפשר להשיב.

אחרי ככלות הכול, אפשר להתווכח אם קיום משחקים ללא קהל זה ספורטיבי, או אם עונשי הרדיוס מועילים למאבק נגד האלימות, או אם נטל הקנסות שסופגים בעלי הקבוצות הוא הוגן, אבל ברור מעל לכל ספק שהפחתת נקודות היא עונש שאסור היה להביאו לעולם, לבטח לא לשיקול דעתם של דיינים בשר ודם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

  1. כתבה מעולה ששוב מטיחה בפנינו העובדה שהנציגים בהנהלת ההתאחדות לכדורגל הינם בעלי אינטרסים שונים מאלה שנקבעו בתקנון שהגדיר את מטרותיה וזאת בשל הנצחת זכויות הצבעה הסטוריות בלתי הגיוניות גם על פי פסיקת בית הדין העליון שלה.

  2. אדון שאול,
    איך פגעת בול
    סימנים למהפכה בנושא
    היית מתואם עם ההתאחדות?

  3. קודם מקצצים מהדיינים את רוב הסמכויות וכעת רוצים לקחת מהם את האחרונה שכמעט נשארה. ואחר מתפלאים על מה שקורה במגרשים. ואתם עוד תומכים בזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

הזהו ניצחון?

מתי שחרור חטופים על ידי תשלום כופר נחשב "ניצחון?"

תמונה שלניצה

חוקי או לא חוקי

ההתנחלויות ועזה בבית הדין הבין-לאומי לצדק בהאג

דילוג לתוכן