מסאי דגו יהיה מודל לחיקוי

הבחירה המוצלחת במאמן החדש של אלופת ישראל בכדורגל
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

יענקל׳ה שחר, הבוס של מכבי חיפה, עשה הרבה מאוד לטובת קבוצתו ולטובת הכדורגל הישראלי במשך עשרות שנים. יש לי תחושה שדווקא המעשה שהגדיל לעשות בקיץ האחרון – מינויו של מסאי דגו למאמן מכבי חיפה כנגד כל התחזיות – יהיה לימים המהלך המשמעותי ביותר שביצע בכדורגל הישראלי.

שחר עתיר ניסיון והצלחות אבל גם שבע מרורים במהלך השנים, וכעת הוא הימר על מהלך שבסופו של דבר, ללא קשר לתוצאות לאלתר במגרש, יוכיח גאונות של אדם בעל חזון. שחר, שכבר הכתיר מאמנים לא מעטים והוביל אותם לגאוות הישגיות – גיורא שפיגל, יצחק שום, אברם גרנט, אלישע לוי, רוני לוי ומעל לכולם ברק בכר – הפתיע את קהילת הכדורגל בישראל במינויו של מסאי דגו למאמן אלופת המדינה. אבל שחר כמו שחר לא הביא את דגו משום מקום אלא מחממת קבוצת הנוער של מכבי חיפה, שזכתה בתואר אליפות מרשים והכשירה את הקרקע להקפצתו של דגו לקבוצה הגאה שהוכתרה כאלופת המדינה שלוש פעמים ברציפות. הרי ברור לכל בר דעת ששחר למד מקרוב את תכונותיו של דגו והבין את הפוטנציאל הטמון בו, ואם עשה זאת שחר בעזרת יועציו המקיפים אותו, הרי עוצמתו רבה עוד יותר.

מסאי דגו היה כדורגלן מצטיין שעבר את נבחרות ישראל הצעירות. הקריירה המבטיחה שלו בהפועל תל אביב נבלמה בגלל פציעות ובגיל צעיר החל לאמן. הוא עשה זאת בקבוצות לא מעטות, ומי שעקב אחריו הבחין שגם אם דרכו לא צלחה ועבודתו נקטעה, הכול התנהל בצורה הטובה ביותר האפשרית. המעבר שלו לקבוצת הנוער של מכבי חיפה הוסיפה נופך לדמותו הקלאסית, ואף שהזכייה באליפות לא הרעידה את עולם הכדורגל הישראלי, היא כנראה הזיזה משהו בחושיו של יענקל׳ה שחר, שעבר את גיל הגבורות והחליט לעשות מעשה. בגן החיות של פרשני הכדורגל הישראלי, שדעת רובם שווה כקליפת השום, דגו ״חוסל״ פעם אחר פעם, ומזל גדול שלא ביצעו בו וידוא הריגה.

אותי לא מעניין בכלל אם דגו יזכה העונה באליפות עם מכבי חיפה, משום שהתרשמותי ממנו נובעת מתכונות מדהימות שהוא מציג בכל פעם מחדש. הוא לא מתרגש מהפסדים או אובדן נקודות אלא לומד מהליקויים ומציג ביטחון במהלכיו, שומר על כבודם של שחקניו ומגיב לתקשורת כמי שאימן כבר ברמות הגבוהות ביותר. קור רוחו הוא נשקו הסודי.

מסאי דגו יהיה במהרה בימינו מודל לחיקוי לכל מי שרוצה להיות משהו יוצא דופן בנוף הכדורגל. עבור מי שהפך את המקצוע לדרך חיים, אין מטרה גדולה מלהיות מאמן כדורגל מצליח, אבל להיות גם בנאדם איכותי בגן החיות של הכדורגל – זה מעל לכול. וכאשר מסאי דגו יהיה מה שאני חושב שיהיה, יענקל׳ה שחר יוכל להתפאר שסגר מעגל בתרומתו לכדורגל הישראלי. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

 1. גם אני יכול להיות מאמן של מכבי חיפה ושל ממשלת ישראל הנוראית, שצריכה מנהיג צעיר,
  מתוך גיבורי מלחמת ״חרבות ברזל״ על מנת למצוא אחד כזה, צריך לפני הכל, לבקש מגבי אייזנקוט, לקחת על עצמו, להנהיג את המדינה, עד שיימצא על ידו הצעיר המתאים, ביבי צריך ללכת מיד, כי הרצי לוי הרמטכ״ל מנהל את המלחמה כמו המצביא הגדול שהיה פה בתקופה של ״אהוד ברק״
  שלא חף מטעויות, הפירצה בגדר שלא הדליקה נורה אדומה, יאיר לפיד שהיה ראש הממשלה בשנה שעברה, הרי לא מבין בביטחון וגם ראש המטה שלו התא״ל מסביון הוא מפקד אוגדה לשעבר, שלא מבין הרבה בלחימה הנוכחית, אז מה שנותר לנו עכשו זה לקרוא לבחירות מוקדמות, להשתחרר מהממשלה הכי נוראית שהייתה לנו פה בישראל, אותה הפכו ביבי וחבריו לשכונה,
  אני מקווה שגדי אייזנקוט יבין שהוא צריך עכשו לעמוד בראש הגוש שינצח בבחירות הקרובות

  1. מה הקשר? למה לכל דבר להכניס פוליטיקה
   אפילו לתגובה על מאמר בנושא הכדורגל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אורית

שינון ולא יותר

הערכת הלמידה בישיבות על פי הטקסונומיה של בלום

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן