כדורגל בצל מלחמה

זיכרונות מבודפשט ותקוות גם לניצחונות ספורטיביים
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

ישראל נמצאת בשיאה של המלחמה נגד חמאס בעזה, ימים טרופים וקשים עוברים על אזרחי ישראל ועל הישראלים והיהודים ברחבי העולם. העולם, מצידו, לא עצר מלכת ובימים אלה מתקיימים באירופה משחקי מוקדמות היורו 2024. החל מ-12 בנובמבר ובמשך עשרה ימים תנהל נבחרת הכדורגל של ישראל את "המלחמה" הספורטיבית שלה במטרה להעפיל, לראשונה בתולדותיה, למשחקי היורו.

ארבעה משחקים נותרו לנבחרת ישראל בבית המוקדם של היורו: משחקי החוץ בקוסובו ואנדורה ומשחקי "הבית" בהונגריה נגד שווייץ ורומניה. המשחקים בבודפשט באצטדיון על שמו של הכוכב ההונגרי הגדול בהיסטוריה פרנץ פושקש יכריעו בסופו של דבר את גורלה של נבחרת ישראל.

פרנץ פושקש האגדי מעורר בי זיכרונות. כוכב נבחרת הפלא ההונגרית בשנות החמישים והשישים וכוכב ריאל מדריד של שנות השישים הפך לימים לידידי הקרוב למשך עשרות שנים עד מותו. הכרתי אותו בשנת 1971 באצטדיון השיש המיתולוגי באתונה, לשם הגעתי עם הפועל תל אביב בכדורסל למשחק נגד פנאתינייקוס בגביע אירופה. פושקש היה אז מאמן קבוצת הכדורגל של פנאתינייקוס. שלושים שנה לאחר מכן נפגשנו בפעם האחרונה באצטדיון שנקרא על שמו מאז מותו. הוא הגיע לצפות בנבחרת הונגריה מתמודדת מול נבחרת ישראל של המאמן הדני נילסן; אני שימשתי אז כקצין העיתונות של נבחרת ישראל.

בימים הקרובים תגיע נבחרת ישראל של יוסי בניון ואלון חזן לאצטדיון הלאומי בבודפשט כדי להתמודד על מקום ביורו 2024. הפעם, יותר מתמיד, מדינת ישראל זקוקה גם למשב רוח ספורטיבי מרענן. בצל אובדן הביתיות בשל המלחמה, כאשר מאחוריהם מדינה כואבת שאוספת את שבריה לאחר מחדל השבעה באוקטובר, מדינה שנלחמת אל מול אויב ברברי – מבינים שחקני נבחרת ישראל את גודל המעמד. נבחרת ישראל ניצבת אל מול שתי הנבחרות שמקדימות אותה בטבלת הבית, שווייץ ורומניה, אומנם ללא יתרון ביתיות אבל עם נשמה גדולה, ונגד קוסובו ואנדורה עם יתרון איכותי.

אל אל ישראל!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. לעודד כולנו את הנבחרת שעלולה להתקלח במשחקיה בגילויי שנאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אורית

שינון ולא יותר

הערכת הלמידה בישיבות על פי הטקסונומיה של בלום

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן