האם היעדרו של ערן זהבי ישפיע?

המשחק החשוב בקמפיין הנבחרת הלאומית בכדורגל
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

אחרי ההצלחות המסחררות של הנבחרות הצעירות בקיץ האחרון גולת הכותרת של הכדורגל הישראלי היא הנבחרת הלאומית בקמפיין יורו 2024. אין פשרות באפשרויות – או הופעת בכורה ביורו או מפח נפש נוסף. המשחק בשבת ברומניה במוקדמות היורו הוא אולי החשוב ביותר בקמפיין כולו. הפסד, חס וחלילה, יפחית מאוד את הסיכויים, תוצאת תיקו תשמור אותנו בתמונה וניצחון יגביר את הסיכויים לעשות היסטוריה.

הכדורגל הישראלי משווע להופעה בטורניר גדול, משהו בנוסח גביע העולם 1970 והמשחקים האולימפיים ב-1968 ו-1976. אחרי הצלחות הנבחרות הצעירות גבר התיאבון. ההתאחדות לכדורגל הפקידה את המושכות אצל המאמן אלון חזן והמנהל המקצועי יוסי בניון. אלה שני שחקני עבר מהבולטים שידע הכדורגל הישראלי, אבל גם הם לא הצליחו להוביל את הנבחרת, כל אחד בתקופתו, לטורניר חלומי גדול.

כעת האתגר של חזן ובניון גדול. שניהם קורצו מחומר של ספורטאים טהורים בעלי כישורי מנהיגות ושניהם נקלעו לתקלה מתמשכת שהותירה את ערן זהבי מחוץ לנבחרת. לכאורה ערן זהבי הוא ה״גולר״ המוביל בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות ואין חולק על כישוריו המקצועיים, אבל בניון וחזן מאמינים שעקרון השוויון הקבוצתי עומד מעל לכול ולא הסכימו להתפשר בנושא הלינה של זהבי.

ברחוב הספורטיבי הדעות חלוקות, אבל בכל מקרה הגיבוי לחזן ובניון מתבקש. ואין לשכוח את המציאות – גם בכל הקמפיינים שזהבי כיכב בהם, בכל הכבוד, הנבחרת לא העפילה לטורניר רשמי חשוב ויוקרתי. מייחלים לטוב.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

 1. ערן זהבי הוא כבר מליונר,לאשתו היפה, כבר יש מוצרי אופנה על שמה

 2. ערן זהבי לא ראוי בעיני בכלל לתמיכה משום סוג. בייש את הנבחרת הלאומית. משהו מסוים עלה לו לראש.מי שתומך בו תומך בהרס הכדורגל בארץ

 3. למה כל הזמן כדורגל?
  אולי תואילו לכתוב על ענפים אחרים בספורט בהם אנחנו זוכים וגם לאחרונה, במקומות ראשונים בעולם
  למה לתת במה לאנשים כמו זהבי

 4. ומה אתה אומר על התוצאה?
  היינו הרבה יותר טובים
  ועוד ברומניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה שלניצה

חוקי או לא חוקי

ההתנחלויות ועזה בבית הדין הבין-לאומי לצדק בהאג

דגלי שתי המדינות

אמריקה ישראל

נאום ראש ממשלת ישראל בקונגרס האמריקני

דילוג לתוכן