הצעירים המופלאים

בעקבות ניצחון הנבחרת הצעירה על גיאורגיה
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

אחרי המסע המופלא של נבחרת הנוער במונדיאליטו בארגנטינה, שהסתיים עם מדליית ארד והישג עולמי, סיפק לנו הכדורגל הישראלי שיא חדש! אמש, במוצאי השבת, ניצחה הנבחרת הצעירה ניצחון דרמטי את נבחרת גאורגיה באצטדיון הכדורגל בטביליסי. הנבחרת הצעירה הבטיחה את עלייתה לחצי הגמר, ואני מהמר שהנבחרת המופלאה הזו של גיא לוזון, מאמן ותיק ומוערך, תזכה להשתתף במשחקים האולימפיים בצרפת 2024.

בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי זכורות לנו היטב שתי הופעות מרשימות. האחת בשנת 1968 במקסיקו, בהנהגתו של עמנואל שפר; והשנייה בשנת 1976 בקנדה, בהנהגתו של דויד שוויצר. שניהם מאמנים נפילים. גיא לוזון יהיה ממשיך דרכם וייחרת בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי כמי שהחזיר את הכדורגל שלנו למפה האולימפית.

מאז שנות השבעים ועד היום חל שינוי מהותי בהרכב הנבחרות האולימפיות. בשנת 1968 הנבחרת שבה שיחקו שפיגלר, שפיגל ושייע, וב-1976 עם המאמן דויד שוויצר, הקפטן יצחק שום וריפעת טורק, הערבי הראשון במדים הלאומיים – השתתפה במשחקים האולימפיים הנבחרת הבוגרת הלאומית בדיוק כפי שהשתתפו הנבחרות האחרות מרחבי העולם. אולם במהלך השנים שונו הכללים ואת מקום הנבחרות הלאומיות תפסו בהגדרה נבחרות אולימפיות. בתחילה רק עם שחקנים שאינם מקצוענים ובהמשך עם שחקנים שהוטלה עליהם הגבלת גיל.

בזירה הזאת מעולם לא השתתפנו במשחקים האולימפיים. בשנת 2024 תהיה לנו חוויה בלתי רגילה לראות את חבורת הצעירים בהנהגתו של גיא לוזון מייצגת אותנו בבמה העולמית היוקרתית ביותר של הכדורגל. הנה כי כן הימרתי שנגיע לצרפת ועכשיו אני ממשיך להמר שהמוני אוהדי כדורגל מישראל יגיעו לשם לצפות בנבחרת הצעירה שלנו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. ההתלהמות של הנבחרת ממירי רגב וצעקות המחמאה היציבות לכבודה
    מה דעתכם?

  2. הסרט הזה נגמר
    הישג יפה
    אבל נתכובות והציפיות המריאו גבוה מידי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

שאול אייזנברג

רומן שהצליח

ההצלחה של רובי קין בעונה הראשונה במכבי תל אביב

תמונה של שי

יום הדין

ישראל זקוקה לחזון מדיני אמיץ ולאסטרטגיה לאומית

תמונה של אבי

המתרץ

טיפולוגיה של שחקני ברידג' (5)

דילוג לתוכן