הגמר שלא נגמר

הביזיון במשחק גמר הגביע
סימן איקס
commons.wikimedia.org

בית״ר ירושלים זכתה בגביע המדינה בזכות ניצחון ספורטיבי מוצדק, אבל המשחק לא נגמר. אוהדי בית״ר ירושלים חצו את כל הגבולות בהתפרצות לכר הדשא ומניעת טקס חלוקת הגביע במעמד נשיא המדינה. טקס חלוקת הגביע הוא חלק אינטגרלי מהמשחק, ומכיוון שטקס חלוקת הגביע לא התאפשר, הרי שהמשחק לא נגמר! ומה עכשיו?

ראשית, לא הייתי שולל מבית״ר את הזכייה בגביע, אבל אין מנוס מהענשה רועמת של הקבוצה, למען ילמדו אוהדיה לקח לעתיד. העונש המתבקש הוא שלילת זכותה של בית״ר ירושלים להשתתף בעונה הקרובה במשחקי גביע אירופה והעברת הזכות ליריבתה המנוצחת בגמר מכבי נתניה.

אין זו הפעם הראשונה שאוהדי בית״ר מחבלים, תרתי משמע, במוניטין הכדורגל הישראלי. להזכירכם שרק העונה הם ספגו עונשי רדיוס ועל הדרך גם שרפו את מועדון הפועל תל אביב. הביזיון בגמר שלא נגמר הוא בבואה של חוסר האונים בטיפול באלימות באירועי הספורט, וכאלה היו למכביר בכדורגל, בכדורסל ואפילו בכדורעף. מצער שגופי הספורט שמנהלים את הפעילות השוטפת אינם לומדים מריבוי המקרים, אף שאלו מעוררים שאט נפש בכל פעם מחדש, ואם תרצו בכל פעם ביתר שאת.

לכל גוף יש מערכת משפטית משלו שכושלת ללא מעצורים. המדובר בעיקר בדיינים רדודים, הם עיקר הבעיה. כאלה שמכהנים שנים הרבה, אחדים קהו חושיהם, ללא יכולת שפיטה הגיונית, רבים מהם מעורבבים בתפקידים שונים ומגוונים שאולי אינם מאפשרים להם קבלת הכרעות דין שיוכלו לשנות את המציאות. האם ידעתם שדיינים בכדורגל הם בוררים בכדורסל, ולהפך, וניהול בוררות היא פרנסה לכל דבר? ובכן, כל אחד דואג לפרנסתו… הגיע הזמן לנער את העובש מהמערכות המשפטיות המסואבות ולבנות בתי דין שיטילו עונשים ללא מורא וללא משוא פנים, כדי שלא יהיה צורך לזעוק ״הצילו״ בכל פעם מחדש.

אירוע הגמר שלא נגמר הציף את סוגיית האלימות בהביאו אותה לממדים חסרי תקדים, אבל צריך להגיד שלא רק אוהדי בית״ר ירושלים הם הסוררים. קצרה היריעה מלהזכיר את מעשי האוהדים בענפים השונים בעונה האחרונה, אבל חובה להזכיר שרק לפני פחות משבועיים אוהדי הפועל תל אביב שרפו את רשת ההגנה בהיכל ביד אליהו במהלך דרבי הכדורסל, ורק בנס לא התרחש אסון. הנה כי כן, הדיינים העכשוויים אינם יכולים עוד להביא לעולם חדש בספורט הישראלי. הם ורק הם אשמים בבושה הגדולה. חייבים לשלוח את רובם הביתה, לרענן את המערכות, ויפה שעה אחת קודם!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

10 תגובות

 1. היי שאול יקר,
  ואף מילה על האחריות של ההתאחדות שזה משחק שלה ואירגון שלה ואחריות מוחלטת שלה ???

 2. הנה, הנשיא כבר קיבל את אחת מהמלצותיך ויעניק את הגביע לביתר ירושלים. בושה

 3. וראש הממשלה ושר הספורט והתרבות מחמיאים ליתר ירושלים. בושה. מדינה אבודה

 4. מר אייזנברג, בגדול מסכים כמעט עם כל מה שכתבת. ראה תגובתי מהיום למאמר שלי שפורסם לפני יומיים בעניין האלימות בספורט, אותו כתבתי מיד עם סיום המשחק בין הפועל באר שבע למכבי חיפה.
  חוקית משחק גמר הגביע כן הסתיים כחוק. (אגב השיפוט היה מעולה וטוב יותר מזה בבאר שבע) מה שקרה כשעה לאחר שריקת הסיום היה בזוי והזוי. ההכנות לטקס ארכו 45 דקות!!, בזמן שכב' הנשיא, המכובדים ושחקני הקבוצות ממתינים.
  כמובן שהעבריינים הם רק אוהדי בית"ר, אבל האחריות למניעת ה"פיגוע הספורטבי" הזה רובצת רק על ההתאחדות לכדורגל, כי היא הפיקה את האירוע, שכרה את שירותי האבטחה, שוטרים, מינתה את מנהלי האירוע, קבעה את האיצטדיון. כמו שבמשחקי הליגה האחריות נופלת על הקבוצות ובעיקר על הקבוצה המארחת. כך גם כאן המארחת היא ההתאחדות לכדורגל. אגב, שמחתי לקרא באתר הספורט שכב' הנשיא הרצוג יזמין את בית"ר לבית הנשיא ויעניק להם את הגביע. כך כתבתי בתגובתי מהבוקר.

 5. בושה שהמאמן פרץ למגרש
  בושה שלפני המשחק שרקו בוז לנשיא
  בושה שירו זיקוקים וגרמו להפסקת המשחק
  בושה שהנשיא העניק להם למחרת את הגביע
  והכי בושה שראש הממשלה ממש זרח ופרח בעקבות תוצאות המשחק

  1. הכי בושה זאת העובדה שראש הממשלה לא גינה לגמרי את שריקות הבוז לנשיא, ולא התנצל בשם העם בפניו, ולא

 6. בושה גדולה שנתנו את הגביע לביתר י"ם, ובדרך שנתנו להם. בקרוב ההתפרעות הבאה

 7. לא רק שזה לא נגמר זה רק מחריף. עצימת העיניים של כל הגורמים האחראים, רק תביא להחרפת ההשתוללות הלאתרבותית במגרשים

 8. נגמר לגמרי. נמתין יחד להתפרעות המביישת הבאה. רק עניין של זמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן