לא כל הנוצץ זהבי

על פרישתו של ערן זהבי מנבחרת ישראל בכדורגל
תמונה של זהבי
ערן זהבי צילום: ניר קידר he.wikipedia.org

מאז ומתמיד היו כוכבי הכדורגל של הנבחרת הלאומית "מורמים" מעם. בין כוכבי-העל אציין את חודורוב, גלזר, סטלמך, שפיגלר, שפיגל, פרימו, רוזן, ארמלי, מלמיליאן, אבי כהן, מכנס, סיני, טורק, אוחנה, נמני, ברקוביץ', איציק זוהר, רביבו, בניון וישנם עוד רבים וטובים, וכמובן – ערן זהבי.

ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי מלמדת שהיחסים בין כוכבי-העל למאמני הנבחרת הלאומית לא תמיד התנהלו על מי מנוחות, בלשון המעטה. גלזר, למשל, לא קיבל את החלטתו של המאמן ההונגרי גיולה מנדי להחליפו במהלך משחק באצטדיון רמת גן וחמק לצידו השני של המגרש; שפיגלר ושפיגל "הכתיבו" לא פעם לעמנואל שפר כיצד לנהל את המשחקים במונדיאל 1970; ברקוביץ' לא הוזמן על ידי אברהם גרנט לקמפיין מוקדמות אליפות העולם 2006.

מערכות של יחסים "מסובכים" בין מאמנים לכוכבים מאפיינות נבחרות כדורגל בישראל ובעולם כולו. המחלוקות בין המאמן לשחקן אינן תמיד על רקע מקצועי, הן נובעות לעיתים מההתנהגות, מהאופי ומיחסי האנוש של כל אחד מהצדדים. אולם בסופו של דבר המילה האחרונה היא של המאמן, או אם תרצו של הגוף המנהל שכמובן מגבה את המאמן. ישנן דוגמאות לא מעטות של כוכבי-על שאיבדו את מקומם בנבחרת הלאומית ו"לעולם" לא נדע מה באמת הביא לכך.

אין ויכוח על כך שערן זהבי הוא כוכב-על ומבחינה מקצועית מקומו בנבחרת, גם בגילו המתקדם. אבל התעקשותו לא לחלוק חדר במלון עם שחקן נוסף הובילה למשבר בינו לבין הצוות המקצועי. לזכותו של זהבי ייאמר שלא הייתה זו דרישה חדשה, אלא המשך לנוהל שהיה נהוג עימו אצל המאמנים הקודמים לאורך פעילותו בנבחרת. אולם עם כניסתם לתפקיד דרשו יוסי בניון ואלון חזן סדר חדש. כל צד התבצר בעמדתו ומלכתחילה היה ברור שהחלטת הצוות אינה ניתנת לשינוי. התקשורת מצידה הלהיטה את האווירה ואוהדיו של זהבי תמכו בו ללא סייג.

לבסוף הודיע זהבי על פרישה מהנבחרת, ובניגוד להיעדרותו מהנבחרת לאחר פרשת השלכת סרט הקפטן, זו ככל הנראה פרידה סופית מהמדים הלאומיים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

 1. אם שחקן מספר 1, שהיה קפטן הנבחרת, כך מתנהג, תבינו לאיזה שפל הגיע ענף הספורט הזה בארץ

 2. לא מתאים למי שזרק את סרט הקפטיין על הדשא להיות בכל מקרה בנבחרת,כבר אז היו צריכים לזרוק אותו,להיות בנבחרת זו זכות גדולה,

 3. שאול- מעבר לתיאור המצב (כתוב בעיתון) , מעניין יהי לשמוע את דעתך במחלוקת הזו, כמו למשל: השאלה האם משחק כדורגל הוא משחק קבוצתי שהלכידות החברתית בו מהווה אלמנט חשוב (או תנאי הכרחי) להישגים, או קבוצה המורכבת מצוות שחקנים מקריים שבו שחקני-על בודדים קובעים את רמת הקבוצה. (כנל בכדורסל)

  1. מעדיף להביא דברים בשם אומרם, המעידים על דעתי בנושא.
   טל בן חיים, כוכב לא פחות מזהבי, שחקן עם נשמה ובן אדם לפני השחקן, היה הבלם המיתולגי של מכבי ת"א, נבחרת ישראל, צ'לסי וקבוצות נוספות באירופה.
   תרם לנבחרת ישראל לא פחות מזהבי, בתפקיד בלם, זהבי אומנם הבקיע שערים, אבל בן חיים מנע מהיריבים להביע נגדנו שערים לא מעטים.
   טל אמר לפני כשבוע: "בשביל לשחק בנבחרת אני מוכן לישון אפילו בפרוזדור" זהבי צריך לקחת דוגמא ממנו. בלי קשר לדעתי זהבי פג תוקפו יש צעירים מוכשרים לא פחות ממנו, מנור סלומון, אוסקר גלוך ונוספים.
   תודה לך סהבי על מה שנתת, התנהוגתך וגילך מייתרים אותך מהנבחרת.

 4. זהבי טיפוס שבאמת עף על עצמו מעבר לכל הצדקה ומתנהג לא יפה בכל המישורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן