חציית קו אדום

ההצתה של מתחם חודורוב, הבית של הפועל תל אביב
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

כל עוד משטרת ישראל לא מפענחת את מעשה ההצתה של ״מתחם חודורוב״, הבית של מועדון הכדורגל הפועל תל אביב, חובה להתייחס בזהירות יתרה בהטלת אשמה על אוהדי קבוצה מסוימת. על רקע מערכות היחסים בכדורגל הישראלי אפשר להעלות השערות, אבל מוטב להמתין לתוצאות חקירת המשטרה. כך או כך ברור מעל לכל ספק שנחצה הקו האדום במעשי האלימות בכדורגל הישראלי.

הצתת הבית של הפועל תל אביב במתחם הנושא את שמו של יעקב חודורוב, גדול שוערי הכדורגל בישראל בכל הזמנים, הוא מעשה מזעזע. טוב נהגה מנהלת הליגה שהחליטה לקיים את המשחק בין בית״ר ירושלים להפועל תל אביב, כי את הכדורגל אסור לעצור, אבל לאחר שתסתיים חקירת המשטרה ונדע מי עומד מאחורי המעשה הנפשע, אולי החמור ביותר בתולדות האלימות בכדורגל הישראלי, חובה להתייחס אל הדברים בהתאם ולהטיל עונשים שלא יותירו אפשרות שמקרים שכאלה יישנו בכדורגל שלנו.

בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת בלמו את השחיתות בליגה הלאומית כדורגל, גם אם לכאורה, באמצעות הקמת ועדת חקירה ממלכתית בראשות השופט משה עציוני. לפי מסקנות הוועדה סולקה מהזירה לתקופת מה כל הבכירים בהתאחדות לכדורגל. במהלך השנים אירעו תקלות חמורות נוספות של התפרעויות, אובדן חיים של אוהדים ועוד פרשיות לא מעטות שגבלו בשחיתות ספורטיבית. ראינו אפילו הצתה במגרש האימונים של בית״ר ירושלים, מקרה שאירע לפני 12 שנה, ועל המצית נגזרה שנת מאסר בפועל. עם כל הצער והנזק התדמיתי, הכדורגל המשיך את פעילותו. אבל מעשה ההצתה של מתחם חודורוב, שכאמור חצה את הקו האדום, מחייב התייחסות כאל מקרה חירום בכדורגל הישראלי. שר הספורט מיקי זוהר, ההתאחדות לכדורגל בראשותו של שינו זוארץ ומנהלת הליגה בראשותו של ארז כלפון – מחובתם להפעיל את כל הגורמים וכל המשאבים והאמצעים למהלכים שיבהירו: לא עוד!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

 1. תראו איך מתנהגים שרים ומה הם אומרים. מה הפלא שאוהדי כדורגל מתנהגים באלימות

 2. מי שאחראי להביא לחשיפת האמת בעזרת המשטרה זה שר הספורט. עליו גם להביא לענישה כזאת שיותר אף אחד לא יעלה בכלל בדעתו להכניס אלימות לספורט

 3. כבר מזמן חצינו כמדינה וכחברה את הקו האדום. לכן זה אירוע ממש לא מפתיע.

 4. מידי יום יורים, הורגים, סוחטים, שורפים, וכל היתר
  אז ממה אתם מופתעים?

 5. לפני עשרות שנים אהבתי כדורגל. ואז הבנתי מי הם האוהדים, השחקנים, בעלי הקבוצות, המאמנים, …. ומאז אני מתרחק ככל האפשר

 6. אם המצב במדינה ימשיך להתדרדר ולא יעצר מיד
  האירוע במתקן הפועל ת"א יהיה כלום לעומת הדברים הקשים שיקרו

 7. יש לי הרגשה שהפרשה תידחה לפינה להרבה זמן ובסוף לא תהיה כל כך אקטואלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן