שינו זוארץ, שמור על הכדורגל

פנייה ליושב הראש החדש של ההתאחדות לכדורגל
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

בדיוק שבוע ימים לאחר שהעולם חגג את אחד מאירועי השיא של הכדורגל – במשחק הגמר המסחרר של המונדיאל עם מסי ואמבפה גיבורי התהילה – "חגג" הכדורגל הישראלי, כמו הכדורגל הישראלי, את אירוע השיא של "העסקונה" עם שינו זוארץ ואורן חסון.

שינו זוארץ, אדם משכמו ומעלה, כבר כיהן כיושב ראש ההתאחדות לכדורגל בשלהי 2018 ותחילת 2019 והתפטר אז מתפקידו. אולם שינו לא נטש את הכדורגל אחרי התפטרותו ב-2019 ובעוד שחסון הנהיג את "העסקונה" הוא ירד לשטח ולמד את הצרכים של ענף הספורט הפופולארי ביותר.

בבחירות הנוכחיות ניצח שינו את אורן חסון, היושב הראש המכהן. תקוות כולם היא ששינו יביא משב רוח רענן לכדורגל הישראלי המשווע להישגיות ולהופעות בבמות המרכזיות של הכדורגל העולמי. שינו זוארץ לא צריך להביא שינוי. הוא צריך לשפר וליעל, כי סוד ההצלחה של משחק הכדורגל הוא בשמרנותו. בעצם החלטתו הלא פשוטה של זוארץ להתמודד מול יו"ר מכהן (שלא נכשל !) טמון חוסנו המנטלי לכהן בראש פירמידת הכדורגל ללא מורא וללא משוא פנים.

שינו לא יהיה מנהיג חלש שמניע את גלגלי המערכת כדי לרצות את "בוחריו" לתפקיד, אלא ישרת בנאמנות את מיליוני ה"לקוחות" של הכדורגל הישראלי מדן ועד אילת. נבחרת ישראל הבוגרת היא חלון הראווה של הכדורגל הישראלי. כבודן של הנבחרות הצעירות במקומן מונח, ויש הערכה רבה לפעילות המוצלחת של האגף המקצועי, אולם ישראל משוועת לנבחרת לאומית במונדיאל וביורוליג.

שינו זוארץ ייבחן בראש וראשונה בתוצאות. עכשיו ומייד! את נבחרת ישראל חייבים להחזיר לימים של אצטדיון רמת גן הומה אדם בכל משחק ומשחק. ראשי החץ הנוכחיים של הנבחרת, בניון וחזן, היו חלק מאותם ימים. אני פונה לשינו: תוביל מהלך מנצח, תחזיר את נבחרת ישראל לשחק באצטדיון הלאומי. תחזיר עטרה ליושנה. נבחרת היא לא "קרקס נודד". אולי הדבר טוב למשחקי ראווה או ידידות, אבל כפי שאת המשחקים הגדולים אנגליה משחקת בוומבלי, צרפת בפריס, ספרד במדריד, גרמניה במינכן, קרואטיה בזאגרב, פורטוגל בליסבון, סרביה בבלגרד – ראוי שנבחרת ישראל תשחק באצטדיון לאומי קבוע!

גורלו של הכדורגל הישראלי לא ייקבע במספר קבוצות בכל ליגה, או בהצלחה של קבוצה זו או אחרת, אלא בראש וראשונה בהצלחת הנבחרת הלאומית. הנבחרת של העם! הכשרת אצטדיון רמת גן לאצטדיון לאומי, נבחרת נוצצת ואטרקטיבית, מערך שיווק ראוי – יעלו את הנבחרת על דרך המלך!

בחירתו של שינו זוארץ ליושב ראש ההתאחדות לכדורגל מסמלת גם את סוף עידן השליטה של מרכז הפועל בספורט הישראלי. סוף עידן הרעה החולה של יורם אורנשטיין מנכ"ל מרכז הפועל, שיירשם בספרי ההיסטוריה כמי שחיסל את התאגדות הספורט. התאגדות שאומנם חרטה על דגלה ספורט להמונים, אבל בעשור האחרון התעסקה בספורט לעסקנים ולממונים, וטיולים בעולם להמונים על חשבון משלמי המיסים להסתדרות תרתי משמע! איך קרה ש"הפשפש" עלה למעלה ואדם אפור, חסר כריזמה, הפך מנהג אוטובוס לנהג מוביל בספורט והוביל את מרכז הפועל לאבדון? אולי לראשי ההסתדרות הפתרונים? עיני ובר-דוד שהפכו ליריבים ללא מעצורים לא ידעו מן הסתם שאורנשטיין יכול לסכסך גם בין שני עמודי חשמל…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

 1. תהליך הבחירה הסתיים
  לא משנה מי נבחר, אני מאחל לו הצלחה
  זה יהיה טוב לענף, לשחקנים, לקבוצות
  ולכל חובבי הספורט

 2. עבדכם הנאמן היה שופט כדורגל בליגה השנייה (הארצית בזמנו, הלאומית היום), פרשתי בדיוק בשל העסקונה המדוברת במאמר הזה, והיא נחלת הדרגים הנמוכים ביותר בשטח, עד הצמרת הארצית. מצטרף לאיחולי ההצלחה לשינו זוארץ, אומנם יש שיפור מסוים בכדורגל שלנו לפחות בליגה הבכירה, אבל עדיין דרוש תכנון, ניהול ופיתוח תוכניות אימון שהן "התורה" אותה יספגו הילדים באקדמיות השונות ויביאו אותם לביטוי גם בנבחרות. לא צריך להמציא את הגלגל הוא כבר נמצא בכל אירופה. שנה אזרחית טובה ובהצלחה לנבחרת של אלון חזן ויוסי בנאיון, אנחנו שנינו מאותו "הכפר"- דימונה.

 3. בחירת שינו במקום חסון משנה שום דבר. זו הכל קלחת אחת של עסקונה שבמקרה שינו הצליח לסדר לעצמו כמה אצבעות בבחירה. לא ברור מדוע השתלחת ביורם אורנשטיין. לפניו ואחריו היה ויהיה יותר טוב? הכדורגל כיום אינו ספורט. 22 רצים אחרי כדור על מגרש כאשר אלפים או עשרות אלפים יושבים ביציעים, צועקים בקול ובסוף גם מרביצים אחד לשני. הסיפור של רונלדו בסעודיה מהווה סמן טוב של הבעיה. זה ספורט זה? הטימטום של הסעודים לשלם לרונאלדו 220 מיליון יורו לחוזה של שנתיים? הטימטום של המרוקאים ועמם העולם הערבי לחגוג את "גדולתה" של נבחרת מרוקו שאף אחד משחקניה לא באמת משחק במרוקו? אם אילו פניו של הכדורגל העולמי כיום אין אף סיבה שהכדורגל הישראלי ישאף להגיע לשם. אם באמת רוצים שהכדורגל הישראלי יתרומם יש להרחיק את כל בעלי ההון "הבלתי מוגדר", עיין ערך בית"ר ירושלים, ולהחזיר את הענף לניהול אגודות הספורט שיתחילו לטפח דור חדש של כדורגלנים כענף ספורט ולא כלגונה של טימטום ואינטרסים כספיים.

 4. שאול למה לא רואים אותך בדרייב אין ( היכל שלמה ) אחאי שהרסת את הפועל בכדורסל קמנו מהקרשים התאחדנו ולאט לאט בנינו אימפריה .
  מוזמן לבוא ולקבל קצת עידוד מהקהל האדום ״ שאוהב ״ אותך 🤮🤮🤮

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן