כדורגל ופוליטיקה

המונדיאל שובר שיאי התעניינות
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

ערוץ השידור הציבורי כאן 11 הפך בשבוע האחרון לאימפריה. שידורי המונדיאל בקטר הם ללא עוררין להיט של שילוב ספורטיבי ופוליטי מנצח. אין רגע דל, אלא טלוויזיה עוצמתית עם סקנדל או פסטיבל – כדורגל, פוליטיקה, דרמות, הפתעות, הפסדים וניצחונות. וכאשר אין הכרעות ואין שערים יש פוליטיקה בשפע ויש מחאות. אחת לארבע שנים העולם מתכנס לאירוע השיא של הכדורגל, אבל נדמה שהפעם זה ביתר שאת, ולא רק כדורגל נטו.

ההפסדים של ארגנטינה לערב הסעודית ושל גרמניה ליפן היו בבחינת "רעידת אדמה" ספורטיבית, אבל במציאות של המונדיאל הנוכחי מחאת אוהדי איראן והתנהלות שחקני הנבחרת האיראנית מושכים את תשומת לב העולם כולו. איראן מעוררת אנטגוניזם כמעט בכל קצוות תבל, וכעת שידורי המונדיאל שזוכים לרייטינג שיא מבליטים את המציאות וגוררים לעיתים תגובות חזקות פי כמה מניצחון או הפסד.

לצפות בשחקני איראן לא שרים את ההמנון זה עוצמתי הרבה יותר אפילו משער של רונאלדו או מסי או כל מהלך של כוכב עולמי אחר. העובדה שמאמן איראן, קרלוס קיירוש הפורטוגלי, העדיף להתייחס אחרי הניצחון על ויילס דווקא לשאלות פוליטיות של עיתונאית הבי-ב-סי לשחקניו מדברת בעד עצמה. נבחרת איראן דאגה לתבל את שני משחקיה הראשונים בתבלין חריף-מתוק יוצא דופן, כאשר לאחר תבוסה לאנגליה 2-6 הדהימה את ויילס בניצחון 2-0 מה שהוכיח ששחקני איראן מזדהים בצורה מופלאה עם מחאות בני עמם, אבל מעל לכול הם משועבדים לדגל של מדינתם. הטעימה המופלאה שניתנה למיליארדי אוהדי הכדורגל בשני המשחקים הראשונים של איראן מהתבשיל הספורטיבי-פוליטי מהווה ללא ספק את גולת הכותרת של מונדיאל 2022 על כל גווניו. מונדיאל שמתקיים לראשונה בהיסטוריה במדינה ערבית, במזג אוויר לוהט ובעיצומה של עונת כדורגל במרבית מדינות העולם.

כל הכבוד לערוץ השידור הציבורי כאן 11, שנערך מראש לכל האופציות הספורטיביות והפוליטיות, העמיד צוותים מעולים מכל הסוגים בכל זווית אפשרית, והפך את הצפייה במונדיאל לחוויה תרתי משמע. זכיתי במהלך עשרות שנים לצפות מקרוב באירועי הספורט הגדולים בעולם. חוויתי גם את משחקי הכדורגל הגדולים והמלהיבים ביותר, וסיקרתי אותם. עד השבוע חשבתי שכבר ראיתי וחשתי הכול. אני חייב להודות שלא האמנתי שלהיות בארץ ולצפות במשחקים, ובכל מה שמתלווה אליהם, בטלוויזיה, יהפוך להיות עבורי שיא חדש, ואזכיר כי בסך הכול חלף רק רבע מתקופת המונדיאל, וכנראה שהטוב עוד לפנינו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

  1. כתבה טובה מפרגנת של העיתונאי איש הספורט הותיק ושדרן הרדיו – שאול איזנברג .אהבתי .אכן ערוץ כאן 11 חשוב ואיכותי.

  2. מדוע הישראלים נדחפים לקטאר למרות שרוב האוהדים שם לא אוהבים אותנו. לא צריך לנסוע למשחקים בארצות עוינות

  3. פרגון ענק לערוץ 11 אם כי לטעמי ישנם וישנן כמה מהכתבים שאינם ואינן מתאימים.
    שאול, יישר כוחך.יופי של כתבה.

  4. אני לא אוהב את הפיכת חגיגת הכדורגל יותר ויותר למאורע פוליטי

  5. המשחק של איראן וארצות הברית היום יהיה השיא מבחינת הפוליטיקה

  6. לאט לאט הקבוצות עם השערוריות הפוליטיות נעלמות מהמונדיאל ונשארות הקבוצות שמשחקות טוב

  7. אי אפשר להתעלם מכך שהמונדיאל הפעם ממש מעניין עם הרבה הפתעות. מתחיל להסתמן שהמדינות שהובילו בביטחון כבר לא כל כך שולטות בלעדית במגרשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס

דילוג לתוכן