שירו של שוער

בעקבות דבריו של סמוטריץ' לגבי משחקי כדורגל בשבת
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

שירו של הרצל קביליו ז"ל, "עוד שבת של כדורגל", היה להיט בשנות השמונים ונחקק מאז בזיכרון של כולנו. הרצל קביליו היה שוער כוכב בשנות השיא של מכבי יפו, קבוצת נעוריו. בשלהי הקריירה שלו, כאשר עבר לקבוצת הפועל ירושלים, סיפק להיט נוסף, "יפו אני אוהב אותך תמיד, לירושלים הלכתי ממך…".

מי לא נזכר השבוע בשיר "עוד שבת של כדורגל" כאשר השר המיועד בצלאל סמוטריץ' ממפלגת הציונות היהודית הצהיר שבכוונתו לא לאפשר קיום משחקי כדורגל בשבת. סמוטריץ' הוא אדם נבון ופוליטיקאי מנוסה והוא ידע היטב לא לחשוף את כוונותיו אלה טרם יום הבוחר. הרי התעסקות עם הכדורגל בשבת הייתה גורעת ממנו כמה מנדטים וייתכן שאפילו הייתה משנה את מאזן הגושים הכללי בין נתניהו ולפיד. אולם לאחר ניצחונו הסוחף, קפץ סמוטריץ' על הטרף ועורר סערה.

השר המיועד כלל לא בחן את הדברים לעומקם. הכדורגל בישראל הוא לא רק של הקבוצות הבוגרות, אלא בעיקר אינסוף קבוצות הילדים, הנערים והנוער שמסורתית משחקות בשבת. הרי מרבית השחקנים הם תלמידים ויום החופשה שלהם הוא השבת, וודאי החיילים שמגיעים לחופשת שבת ומשחקים כדורגל. יפה נהג מנכ"ל מִנהלת הליגה ארז כלפון שהגיב לדברי סמוטריץ' באופן שלא משתמע לשתי פנים שאין כלל אפשרות לקיים את ענף הכדורגל בלי משחקים בשבת.

מפליא מדוע ההתאחדות לכדורגל, שהיא הריבון של הכדורגל בישראל, לא הגיבה בחריפות כפי שעשה כלפון. כך או כך אני משוכנע שהכדורגל חזק מכל "אויביו" והמשחקים בשבתות יתקיימו ואולי אף ביתר שאת. אגב, להזכירכם שבימים היפים ביותר של הכדורסל הישראלי, כולל הזכייה הראשונה של מכבי תל אביב בגביע אירופה ומיקומה של נבחרת ישראל כסגנית אלופת אירופה בשנות השבעים והשמונים, שיחקו כדורסל בליל שבת! כך היה למעשה מאז קום המדינה, והקהל גדש את האולמות והמגרשים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

9 תגובות

  1. ברגע שזה יהפוך למאבק עקרוני וסימלי הדתיים יתמקדו בו וינצחו. הכוח עובר אליהם

  2. אם לא יקרה נס לאט לאט יבוטלו כל פעילויות הספורט וגם פעילויות תרבות אחרות בשבת.

  3. יש פתרון. החילונים שכופים עליהם את הדת היהודית ימירו את דתם לדת אחרת שמוכרת על ידי משרד הדתות אך לא נמצאת בקונפליקט עם היהדות. למשל המרה לבודהיזם. נקבל תושבים בעלי אזרחות ישראלית, לאומיות עברית ודת בודהיסטית. אי אפשר יהיה לכפות עליהם שמירת שבת וחגי ישראל וגם לא כשרות, מזוזות, נישואין דרך הרבנות וכו'. אתלט ישראלי בודהיסט יוכל להשתתף בתחרות ביום כיפור בלי שיצווחו גוולד.

  4. זה דוקא כן יכול לקרות. הרי דת זה לא עניין רציונאלי. יש הוראות ומבצעים בכל מחיר. והבעיות יהיו לא רק בכדורגל ובבספורט, אלא בכל תחומי החיים. הכוח של הדתיים רק הולך ומתחזק

  5. רבנים התחילו לדבר בנושא. מסתבר כי כאשר אנחנו היינו רדומים, הם צמחו והתחזקו. כאן יבואו המהפכים הקשים

  6. אם הולכים לאסור עלינו להביא חמץ בפסח לבית חולים, למה אתם מתפלאים שלא יתנו לשחק כדורגל בשבת ולא לפתוח חנויות בשבת. אתם לא מבינים מה עומד לקרות לנו כאן בארץ

  7. להתעורר בבקשה. עדיין לא מאוחר. עורו החילונים….
    כדורגל בשבת זה רק ההתחלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של נח

על סף תהום

בקרוב נדע אם אנחנו כבר נמצאים בדיקטטורה

תמונה של אביה

מהפכה או רפורמה?

בליץ החקיקה של לוין ורוטמן יפגע בדמוקרטיה הישראלית