סגנית אלופת אירופה

הישג מרשים לנבחרת ישראל בכדורגל עד גיל 19
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

עשרות בשנים ליוויתי את נבחרות ישראל בפעילות בארץ ובחו״ל. היו לי ימים של התרוממות רוח, אבל בתמונה הכללית הכדורגל הישראלי לא הצליח להמריא. כבר 52 שנה שהנבחרת הלאומית הבוגרת אינה מצליחה לשחזר את ההופעה במונדיאל במקסיקו 1970, ועובדה זו מדגישה ומעצימה את הגאווה על ההישג המדהים שהשיגה השנה נבחרת הנוער עד גיל 19 – סגנות אליפות היורו.

ההישג מתבטא לא רק בתוצאות לאורך כל האליפות, אלא ביכולת הקבוצתית והאישית של כל השחקנים. ראינו נבחרת עוצמתית שלא הייתה לנו כמותה, עם יכולות טכניות של השחקנים ועדיפות איכותית כמעט בכל פרמטר על פני היריבות.

אבל למרות שביעות הרצון וההתפעלות המוצדקת, סימני החולי של הכדורגל שלנו מימים ימימה צפו ועלו בדקות ההארכה של משחק הגמר, כאשר התברר לנו שאנחנו נחותים מהאנגלים בכושר הגופני. או אז נשאלת השאלה למה בסופו של דבר הכדורגלן הישראלי בכל הגילים אינו עומד בסטנדרטים של כושר גופני, ולמה הוא נכשל כאשר המציאות כופה עליו מאמץ יתר. במשחק הגמר היינו טובים יותר מהאנגלים עד שהגענו לדקות ההארכה, ואז נכנענו לעדיפות היריב בכושרו הגופני. מבחינתי זאת נקודת התורפה, כנראה היחידה, שגיליתי במהלך ההופעה הפנטסטית של נבחרת ישראל עד גיל 19 לאורך כל הדרך, עד הגעתה למעמד סגנית אלופת אירופה וזכייתה בכרטיס לגמר אליפות העולם בשנה הבאה באינדונזיה. אם אני צודק והמכונה המשומנת של המאמן אופיר חיים סובלת רק ממגבלה בכושר הגופני, הרי שמדובר בנתון שאפשר לשפרו ולהעמיד את דור השחקנים הזה בעמדת זינוק לעוד שנים הרבה של נחת והישגים. להזכירכם שההופעה המחשמלת של הנבחרת של עמנואל שפר במונדיאל 1970 ותוצאות התיקו נגד איטליה ושוודיה נבעו בראש וראשונה מההכנה ליעד עם מאמן הכושר הגופני עמוס בר חמא, מי שהיה אז קצין אימון גופני של צה״ל. 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

  1. מאמר אקטואלי. תגובה מהירה. היה כדאי להסכיר חברי נהחרת מצטיינים. מובטח להם עתיד

  2. מי יתן ותהיה זאת נקודת ההתחלה של בניית נבחרת לאומית ברמה גבוהה ולטווח הארוך

  3. פתאום הסכמה כללית, תמיכה של כולם, והרגשת אחדות. ממש הפוך מהפירוד שיש אצלנו בכל נושא. אולי כדאי לאמץ גם לתחומים אחרים

  4. איך נערים כאלה חרוצים וטובים הופכים עם הזמן לדמויות לא תמיד חיוביות?

  5. כל הכבוד לשאול אייזנברג שטורח להגיב על כל אירוע ספורט משמעותי

  6. מסתבר שיש סיכוי ויש הזדמנויות גם לנו להצליח. וראו אתמול בקשר להצלחת רוכבי הטופניים שלנו. התייחסות גצינית מולידה הצלחות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עדו

מי אמר קיפוח?

על קיפוח רוב, קיפוח מיעוט ומה שביניהם