קול ששון – לאורן חסון

יוסי בניון מונה למנהל המקצועי של נבחרת ישראל
צילום של אייזנברג
שאול אייזנברג

החלטת ההתאחדות לכדורגל למנות את יוסי בניון לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל עשויה אולי להפיח רוח חדשה במוצר הכי לוהט של הספורט הישראלי מאז ומעולם.  

היו ימים שנבחרת הכדורגל הייתה להיט לאומי. היו אכזבות, היו כישלונות, אבל הנבחרת הייתה של העם וזכתה לחיבוק שלו. מפעם לפעם היו רגעי התעלות שהציתו את להבת האהדה. במילניום הנוכחי היו ימים יפים ואפילו זוהרים עם ריצ’ארד נילסן הדני ואברהם גרנט בעמדת המאמן. והחוליה החזקה של שני מאמני-העל בתחילת שנות המילניום הייתה יוסי בניון. הוא היה לא רק שחקן ענק אלא גם אישיות מאחדת וגורפת אהדה של המוני אוהדים שהגיעו לאצטדיון הלאומי ברמת גן ברבבותיהם פעם אחר פעם.

באותם ימים הייתי קצין העיתונות של נבחרת ישראל וניהלתי את מערך השיווק שלה. חברות ענק התגייסו לעטוף את הנבחרת, וזאת בזכות הקסם של השם יוסי בניון.  לאחר עידן נילסן וגרנט חלה צניחה במעמד הנבחרת בהנהגתם של פרננדז, גוטמן, אלישע, הרצוג ורוטנשטיינר, וגם אובדן האצטדיון הלאומי תרם לצניחה. בד בבד פחתה השפעתו של בניון.

מינויו של יוסי בניון יוכל להפיח רוח חיים בנבחרת ישראל, אבל יוסי לא יהיה לבד. הרי בקרוב ימונה מאמן לנבחרת. מהיכרותי את נבחרות ישראל עשרות בשנים, על שחקניה, אופיים, יכולתם ומנהיגותם, יש לי תחושה שדווקא אלון חזן יכול להיות האיש הנכון במקום הנכון. חזן גם הוכיח עצמו בנבחרת הצעירה, והשילוב שלו עם בניון יכול ליצור דינמיקה חיובית לנבחרת הלאומית, המשוועת לתפנית חדשה. לך על זה, אורן חסון, וכיו"ר ההתאחדות לכדורגל תביא לענף הבולט בספורט הישראלי תקווה לעתיד טוב יותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. שאול מכתבתך נלמד כי המינוי יפיח דווקא רוח חיים ביוסי ולא בנבחרת.אם זו כוונתך אז צדקת.שאל את בלבול

  2. אני לא רואה מישהו בכל החבורה הזאת שמביא לנו הישגים בכדורגל ברמה הבינלאומית

  3. צריך לעהרוס הכל ולבנות מחדש. לגמרי. אחרת הכל ימשך אותו דבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן