סיכוי משופר למכבי תל אביב בכדורסל

גלי ההדף של המלחמה באוקראינה מגיעים גם לספורט
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

המלחמה בין רוסיה לאוקראינה לא פוסחת כמובן גם על הספורט העולמי, שרובו ככולו הכריז חרם על הנבחרות, הקבוצות והספורטאים בענפים הבודדים של רוסיה. יש לי היכרות ארוכת שנים עם הספורט הרוסי, בעיקר של ענפי הכדור הפופולריים – הכדורגל והכדורסל. רוסיה הייתה מעצמה בכדורגל ובכדורסל בתקופת ברית המועצות וניצבה באותם ימים בין המובילות בעולם. המפגשים בין נבחרות ישראל וברית המועצות בכדורגל (1956) ובכדורסל בגמר אליפות אירופה (1979) הפכו לזכורים ביותר בתולדות הספורט בישראל.

מאז התפרקה ברית המועצות השתנתה גם המציאות הספורטיבית, ורוסיה, שאולי עדיין אפשר לקרוא לה מדינה מובילה בגוש הסובייטי לשעבר, הפכה ״לעוד נבחרת״ בכדורגל ובכדורסל, ולעיתים אף לא בהצלחה יתרה. מי זוכר במילניום הנוכחי זכייה רוסית בתואר בכדורגל או בכדורסל? במציאות הזאת גם כאשר מופעל על הרוסים חרם בענפי הכדורגל והכדורסל, לא מדובר כאן באסון ספורטיבי. נבחרת רוסיה בכדורגל למשל אפילו עוד לא הבטיחה את מקומה במונדיאל הקרוב בקטאר, ואת הקבוצות הרוסיות אנחנו לא מוצאים בשלבים המתקדמים של גביעי אירופה. בכדורסל פני הדברים שונים רק במעט. נבחרת רוסיה אינה מאריות הכדורסל העולמי והקבוצות הרוסיות נאבקות בכל שנה בהצלחות לא מבוטלות בגביעי אירופה, אבל צריך לזכור שאותן קבוצות מתבססות בעיקר על שחקנים זרים, רובם אמריקנים.

עם זאת לקבוצות הרוסיות בכדורסל יש משקל ביורוליג, שהיא ליגה פרטית, ו… מי שעשויה ליהנות מהחרם היא מכבי תל אביב. ייתכן שמכבי תמצא עצמה בעמדת סיכוי להעפיל לשלב שמונה הקבוצות ברבע גמר אם אכן יסולקו מהמסגרת שלוש הקבוצות הרוסיות צ.ס.ק.א מוסקבה, זניט סנט פטרסבורג ואוניקס קאזאן.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. המזל של מכבי תל אביב הוא שיתר הקבוצות בארץ עוד יותר גרועות ממנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך