ניר קלינגר "לא רואה" אבל לבטח שומע!

בעקבות ההתפרצות של ניר קלינגר בתום הדרבי
צילום של אייזנברג
שאול אייזנברג

ההתפרצות של מאמן הפועל תל אביב ניר קלינגר עם תום הדרבי נגד מכבי (בתוצאה 1:1) היא גולת הכותרת של המשחק הכי טעון בכדורגל הישראלי. קלינגר הוא מאמן הפועל תל אביב, אולם עשרות שנים זרם בגופו "דם מכבי". הוא היה כוכב ענק בנבחרת ישראל במהלך השנים היפות שלו במכבי חיפה, ולאחר מכן עשה נפלאות במדי מכבי תל אביב וזכה באליפויות ובגביעים כשחקן וכמאמן.

הבלדה על ״עוזב מכבי״ ועובר לאדום לוהט בהפועל תל אביב צברה תאוצה לפני כחצי שנה במשחק דרבי גמר גביע המדינה שהסתיים בזכייה של מכבי לאחר הארכה. אולם אוהדי מכבי לא הסתפקו בחגיגות הזכייה בגביע אלא ״שתו את דמו״ של מאמן הפועל ״עם קשית״, בשירה קנטרנית על מום בראייה של קלינגר. ההתגרות הזאת גרמה לקלינגר, ספורטאי מבטן ולידה, לאבד את עשתונותיו והתוצאה הייתה עבורו קשה ביותר. הוא הועמד לדין משמעתי והורחק מניהול משחקי הפועל תל אביב לשישה משחקי ליגה.

ההתפרצות של קלינגר הגיעה בתום התקופה הקשה בחייו מאז גמר הגביע, ושיאה במחול השדים של אוהדי מכבי תל אביב בדרבי האחרון. התפרצותו היא בבואה של הכדורגל הישראלי לעומת העולם הגדול. שם, מעבר לים יודעים בדרך כלל לכבד כוכבי עבר גם אם הם חוצים את הקווים אפילו ליריבה הגדולה ביותר. יריבות כן שנאה לא. הוא

קלינגר פרק עם תום המשחק את כל אשר על ליבו. בימים שלאחר מכן סערו הרוחות והתגובות לדבריו היו חלוקות. אולם מעכשיו חייב קלינגר, שחקן העבר הגדול ומאמן ההווה מהשורה הראשונה, לשים את פרק העימותים עם אוהדי מכבי מאחוריו ולהתרכז במה שהוא יודע הכי טוב – לאמן!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. המאמנים כאלה, הבעלים כאלה, העסקנים כאלה, השחקנים כאלה, האוהדים כאלה
    בקיצור…..

  2. להקדיש כתבה להשתוללות של קלינגר, זה לא הגיוני. לא מגיעה לו תשומת לב.

  3. כאשר מנהיגי האומה מתפרצים מה לנו כי נבוא בתלונות לקלינגר?

  4. פעם ראשונה שאני רואה התבטאות עדינה של אייזנברג ולא קאסח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אפרים כהנא

מנהיגים והחלטות

כיצד התקבלה ההחלטה על המלחמה נגד עיראק בשנת 2003?