שכונה

פיטורי המאמן במכבי תל אביב
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

המשפט הנדוש ״אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר״ משקף יותר מכול את תמונת המצב של הכדורגל הישראלי. מי היה מאמין שגם מכבי תל אביב, עם הניהול המבריק לכאורה והכסף הגדול, תגיב בפיטורי המאמן, כפי שקרה באמצע הלילה בין יום שני ליום שלישי. הרי לא בגלל הפסד לאשדוד, כואב ככל שיהיה, מפטרים מאמן.

בדצמבר 2020 הודח המאמן היווני דוניס, וההולנדי ואן לוון התמנה למושיע. והוא אכן הושיע. מכבי תל אביב סיימה עונה כסגנית אלופה וזכתה בגביע המדינה. מהפכת הקיץ של הקבוצה לא היתה בבחינת סוד, ובכל זאת, למרות פתיחת עונה צולעת בליגה, הקבוצה עשתה את המלאכה בזירה האירופית.

מי אמר שמכבי חייבת לזכות בתואר בכל עונה? האם הצלחתה של קבוצה אינה פועל יוצא של הרכב השחקנים? יהיו מי שיגידו שלמכבי הרכב אנמי ויהיו שיגידו שהמאמן איבד את חדר ההלבשה. כך או כך החלטה על פיטוריו של מאמן באישון הלילה זאת החלטה שכונתית, ובדימוי הזה מכבי תל אביב לבטח אינה מעוניינת.

אנחנו מכירים היטב את תופעת פיטורי המאמנים, זה קורה בכל העולם, השאלה היא איך ומתי. רק 24 שעות קודם לכן מנצ’סטר יונייטד הושפלה על ידי ליברפול. הושפלה בכל מובן, אבל סולשאר לא פוטר כאשר הברזל חם. ייתכן שעוד יפוטר, אבל יש דרך ראויה לעשות זאת.

תהא אשר תהא דרכה של מכבי תל אביב בהמשך העונה, הכתם השכונתי דבק בה, ומעכשיו הדימוי של מכבי תל אביב אינו שונה מהדימוי הכללי של הכדורגל שלנו. הכדורגל שלנו חולני. הכדורגל הישראלי שונה מהכדורגל שמשחקים ברחבי אירופה – זהו כדורגל חלש, אפור וחסר ברק, שצף על פני המים רק משום שאין לו תחליף. הנה כי כן, הכדורגל שלנו מעניין רק בגלל שהליגה מרתקת ורוויית שערוריות, ואוהדי הכדורגל מוצאים פורקן בבלתי צפוי ממחזור למחזור. ככה לא בונים כדורגל!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

  1. בשכונה הזאת יש לא מעט שמתפרנסים היטב היטב למרות שהם לא ממש כוכבים אמיתיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך