המציאות העגומה של נבחרת הכדורגל

בעקבות ההפסד לנבחרת סקוטלנד
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

אינני יכול להבין על סמך מה שאבו הפרשנים והשדרים שלנו את האופטימיות לפני המשחק נגד סקוטלנד במוצאי שבת, עד כדי כך שחלקם העזו להתנבא לגבי תוצאת המשחק וחזו ניצחון ישראלי. זה פשוט מוביל אותי למסקנה שיש משהו נחות מהשחקנים והמאמנים שלנו, ואלו הם השדרים והפרשנים שלנו.

אנחנו דשים הרבה בחולשות של הכדורגל שלנו ומייחסים זאת בעיקר לרמת המשחק של השחקנים, אבל אולי בעיית הבעיות היא בתקשורת, שתמיד יוצרת אשליות לפני המשחק ולאחריו הופכת למנתחת פתולוגית. העובדה שרמת הציפיות לפני המשחק אינה תואמת את תוצאת המשחק מדברת בעד עצמה. האם לפני המשחק בסקוטלנד שכחו כולם את התבוסה המשפילה 5:0 בדנמרק? לכאורה נבחרת ישראל הייתה קרובה להשגת המטרה בסקוטלנד, כאשר במהלך המשחק הוליכה פעמיים 1:0 ו-2:1, אבל רק לכאורה – כי בניתוח מקצועי אמיתי המציאות הייתה שונה בתכלית. הסקוטים נתנו את הטון ברוב שלבי המשחק והגיעו למצבי הבקעה רבים מול השער שלנו, ולראיה השוער מרציאנו היה השחקן הישראלי המצטיין במשחק.

תמונת מצב עכשווית: המשחקים שנותרו בקמפיין מוקדמות גביע העולם יתנהלו לפרוטוקול בלבד. הקשקשנים בתקשורת הכושלת יתעסקו בשאלה האם זהבי יכבוש שער ויחלוף על פני מוטל׳ה שפיגלר, שהחזיק בשיא, ויפזרו שמות מועמדים לאימון הנבחרת אחרי וילי רוטנשטיינר האוסטרי. התרופה היחידה לכל המצב הלא רצוי הזה היא החזרה לשגרת הכדורגל המקומי, שהוא דל איכות אבל לפחות מעניין בשל חוסר היכולת לזהות מי הטוב, הרע והמכוער. הבה נגילה בליגה…

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. עוד שנה ועוד שנה ועוד נבחרת ועוד מאמן ושוב דבר לא משתנה. אנחנו רחוקים מלהיות גורם משמעותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך