גאווה לאומית

גיא גודס מונה למאמן נבחרת ישראל
כדורסל בסל
צילום: Airman 1st Class Kerelin Molina en.wikipedia.org

גיא גודס מונה למאמן נבחרת ישראל בכדורסל, ואני מרגיש גאווה. גיא גודס הוא פשוט איש כדורסל בכל רמ״ח אבריו. הוא היה שחקן ענק, בשנים האחרונות הוא מאמן מצליח, ומעל הכול הוא אישיות, בכל מובן.

עודד קטש סיים את תפקידו כמאמן לאומי באקורדים צורמים. לכל בר-דעת ברור שקטש סיפק את הסחורה מבחינה מקצועית והביא שקט והישגיות לנבחרת, אבל הפרידה באה על רקע תביעה כספית שהגיש נגד איגוד הכדורסל. למרות אהבתי הרבה ורבת השנים לעודד קטש, במקרה זה אני חייב להצדיק את התנהלות איגוד הכדורסל. לא יעלה על הדעת שעובד יתבע את המעסיק שלו וימשיך להיות מועסק אצלו. לעניות דעתי טוב היה עושה קטש אם היה פורש מתפקידו כאשר החליט להגיש תביעה.

כך או כך, איגוד הכדורסל מקבל מחליף ראוי. הייתה לי הזדמנות להכיר את גיא גודס מקרוב בתקופת הרומן שלו בהפועל תל אביב תחת שרביטי. אין די מילים להכביר בשבחו של גיא. הוא ספורטאי ענק שבוודאי יקרין מאופיו על שחקני נבחרת ישראל בשנים הקרובות.

בימים אלו עולים געגועים לעשור הזהב של נבחרת ישראל. לפני 48 שנים תפסה מלחמת יום הכיפורים הארורה את נבחרת הכדורסל באליפות אירופה בברצלונה, ממש לאחר משחקה האחרון שהסתיים בניצחון על טורקיה וזכייתה במקום שביעי ביבשת. הישג השיא הגיע שנים אחדות לאחר מכן – מקום שני באליפות אירופה באיטליה 1979. מאמני הכדורסל של הדור ההוא – טרום שרף, קצורין וקטש – היו שמעון שלח, אלברט חמו ורלף קליין ז״ל, שכל אחד מהם היה גם שחקן מוערך.

היו ימים שהכדורסל נחשב ללא עוררין לענף הספורט הייצוגי הראשון במעלה שלנו. בעשורים האחרונים, לאחר זכיות במדליות אולימפיות בענפים כמו ג׳ודו, התעמלות אמנותית ואחרים, איבד הכדורסל את ההגמוניה. על כתפיו של גיא גודס תהיה מונחת משימה לא פשוטה להחזיר עטרה ליושנה. קטש עשה צעד קדימה, ועכשיו הכדורסל שלנו משווע להמשכיות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

9 תגובות

  1. מועדים לשמחה. כאיש שעבד עם גיא גודס בקבוצת מכבי תא בכדורסל הנני מסכים לכל אות שהדיו שפך על הנייר. גודס מאמן מדהים אשיות מיוחדת ועוד יגיע לגדולות. כמו שהיה שחקן נהדר כך הוא מאמן נפלא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך