מדרום אמריקה ועד אירופה

משחקי גמר שריתקו את העולם
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

השבועות האחרונים היו חוויה בלתי-נשכחת לחובבי הכדורגל באשר הם. המשחק הפופולרי ביותר בספורט העולמי ריתק כמעט עולם שלם במשחקי הקופה אמריקה ובמקביל במשחקי היורו. הפינאלה של שני האירועים, ממש באותו יום, רק העצימה את ההתרגשות, סיפקה דרמות והגבירה את התיאבון לקראת המונדיאל הבא.

מבחינת אוהדי הכדורגל בישראל, משחקי הקופה אמריקה התנהלו על ״אש קטנה״ בעיקר בגלל שעות המשחקים מאוחר בלילה או אם תרצו מוקדם בבוקר. השיא התרכז בקרב הגדולות, ברזיל וארגנטינה, ובמשחק הגמר במרקאנה, אומנם ללא קהל אבל עם נבחרת ארגנטינאית אורחת של ליאו מסי. ארגנטינה ניצחה ומסי רשם הישג לאומי ראשון במעלה בגיל 34 אחרי אינסוף אכזבות במדים הלאומיים. משחק הגמר, יש לומר, לא היה יוצא דופן והסתיים באחד אפס קטן של ארגנטינה. הסיפור האמיתי התרחש לאחר המשחק עם שמחת המנצח מסי ותוגת המנוצח נאיימר, ובסוף בסוף החיבוק המתמשך של שני האסים שבהחלט יכול גם להיות תמונת השנה של הכדורגל העולמי.

רק 15 שעות אחרי הדרמה הדרום-אמריקאית קיבלנו את מנת המתח הגדושה בגמר היורו בוומבלי, לונדון בקרב בין אנגליה לאיטליה. אנגליה, שלא טעמה מעולם זכייה ביורו ושזכתה בתואר אלופת העולם לפני 55 שנים, הטריפה מדינה שלמה. ומולה איטליה, שלא העפילה למונדיאל האחרון וסימנה חילופי משמרות, זכתה ביורו לפני 53 שנים. הכול היה מוכן להצגה הגדולה. לא קורונה ולא בטיח, רק כדורגל על כל הקופה.

זה אולי לא היה משחק גמר משובח, אבל היה זה משחק גמר קלאסי שהחל ביום ראשון 11/7 והסתיים ביום שני 12/7 אחרי 120 דקות ועוד דו-קרב בעיטות עונשין מ-11 מטרים. זה היה משחק הפכפך שהתחיל עם יתרון מוקדם של האנגלים, נמשך בהשתלטות האיטלקים על המצב עם שער שוויון, והסתיים בדרמטיות עם ההחמצות של צעירי אנגליה מהנקודה הלבנה בהכרעה האכזרית בקרב הפנדלים.

נותרנו עם טעם טוב של עוד, ועם ההבנה שהשוער האיטלקי דונארומה הוא הדבר הבא של הכדורגל, ושמסי האגדי הארגנטינאי עוד לא אמר את המילה האחרונה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

  1. אז מה היה לנו?
    כלום
    לא מבין מה אנשים כל כך רבים מוצאים בשטות הזאת ששמה כדורגל

  2. כעת מתמקדים באולימפיאדה בטוקיו. קשה לבצע אבל לא וויתרו.

  3. אחרי שראינו בטלוויזיה כמה דוגמאות להתנהגות אוהדי הכדורגל, החלטתי לא לבזבז יותר מידי זמן על התחביב הזה

  4. והישראלים כאשר הם רוצים לראות כדורגל באמת, הם נוסעים לאירופה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך