הטובים מכולם

50 הנבחרים בענף הכדורגל
תבליט לזכרו של יעקב חודורוב ז"ל צילום: ד"ר אבישי טייכר commons.wikimedia.org

לקראת יום העצמאות אני ערוצי תקשורת שונים בוחרים את כוכבי הכדורגל בשבעים ושלש שנות המדינה. ליוויתי את נבחרות ישראל מקרוב במשך כמעט חמישים שנה. בחלק מהתקופה הייתי עיתונאי ובחלק האחר שימשתי כקצין העיתונות של נבחרת ישראל. חוויתי עם הנבחרות שלנו משחקים בארץ ובחו״ל ועם כל הצניעות אני חש כבעל סמכות לקבוע את 50 הטובים מכולם, ולפניכם פרושה בחירתי.

שוערים: יעקב חודורוב, יצחק ויסוקר, אבי רן, אריה חביב ודודו אאואט. מגנים ובלמים: דוד פרימו, אבי כהן, ישעיהו שווגר, אמציה לבקוביץ, חיים בר, מיקו בלו, מוצי ליאון, דוד פיזנטי, יעקב כהן. קשרים: אלי פוקס, גיורא שפיגל, מוטל׳ה שפיגלר, אייל ברקוביץ, חיים רביבו, משה סיני, יוסי בניון, אהרן אמר, גדעון טיש, שמוליק רוזנטל, יצחק שום, נסים כהן, אלון חזן,ע באס סואן, איציק זוהר, מאיר ברד, ריפעת טורק, אורי מלמיליאן, ביבאס נאתכו, רוני קלדרון. חלוצים: נחום סטלמך, שייע גלזר, רפי לוי, שייע פייגנבוים, אלי אוחנה, רוני רוזנטל, ערן זהבי, עודד מכנס, זאי ארמלי, גדעון דמתי, אהוד בן טובים, רונן חרזי, ויקי פרץ, דני שמילוביץ, זכריה רצאבי, יהודה שהרבני.

הנה כי כן השמות נוצצים אולם למרות הכל הנבחרות לדורותיהם לא עשו ניסים ונפלאות. זולת המשחקים האולימפיים ב-1968 ו-1976 וגביע העולם ב- 1970, לא העפלנו לטורנירים יוקרתיים גדולים וזה מעיד שמשהו חורק בממלכת הכדורגל הישראלי .

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

 1. שאול שלום כמעט ואינני מערער על 50 הנבחרים. ביניהם אני בוחר 11. תזכור שאני אוהד כדורגל רצוף מ1947.
  שוער-יעקב חודורוב הגנה-דוד פרימו אבי כהן מוצי ליאון קישור -אלי פוקס (הגדול מכולם) אייל ברקוביץ מוטלה שפיגלר יוסי בניון. חלוצים-נחום סטלמך אלי אוחנה חיים רביבו.
  התלבטתי ולא כללתי-מיקו בלו גדעון טיש אהרון אמר שייע גלזר גיורא שפיגל וערן זהבי

 2. אני הייתי שם במקום ראשון את איש. היה הגיבור שלי הנער.

 3. פעם הכדורגל בעולם ובארץ היה תמים ונקי. היום הוא מכיל א את כל התופעות השליליות כמו רדיפת בצע וחוסר בסיס ערכי

 4. למה לא מטפלים מורשת
  למה אין מוזיאון
  למה לא מבינים שמבלי עבר אין עתיד

 5. שכחת את מרימוביץ' . הוא היה מכדרר כמו סטנלי מתיוס. אם זאת הוא לא היה אנוכי והיה מרבה למסור, לכן הוא לא היה ברשימת המבקיעים. לפי המשחקים שאני ראיתי (אני יליד 1939) ויסוקר היה השוער הטוב ביותר. חודורוב היה המזנק הטוב ביותר אך ויסוקר לא היה צריך לזנק. הוא ידע לתפוס מקום והיה רושם שכל הבועטים לשער רק מסרו את הכדור לויסוקר שבעמידה שלווה קלט את הכדורים. ההבדל בין ויסוקר לחודורוב הוא ההבדל בין חכם ובין פיקח. החכם לא נכנס לצרה שההפיקח יודע לצאת ממנה. שכחת גם הרבה שחקנים מעולים ממכבי נתניה כמו האחים כספי והאחים מלר, מויססקו ועוד. אני גם זוכר שחקני הגנה מעולים של הפועל תל-אביב בתקופה של חודורוב. רק שם אחד זכור לי – שניאור. גם כמה שחקנים טובים מאם המושבות נשכחו (קאופמן היה טוב כמו סטלמך). אני זוכר שחקן אחד מפ"ת ששכחתי את שמו שהיו לו זריקות חוץ אדירות.

 6. היי גיורא.מאז ילדותי הייתי אוהד כדורגל רצוף לא שיניתי זאת בשום תפקיד. פעם באליפות העולם ב1994 הצעתי לרבין שיסגור ישיבת ממשלה יותר מהר על מנת שנוכל לצפות במשחק חצי גמר.לאשרי גם הכל אני זוכר. חודורוב היה הטוב מכולם היחיד שיכול אז לעבור לקבוצה אירופית.היו שני ויסוקר אחד יעקב בשנות ה50 ואחד אחיו שעבר אחרי שנים מפ"ת לנתניה שניהם לא קרובים לחודורוב ברמה. הזכרת שם של שני שחקנים גדולים יצחק שניאור התחיל בביתר תלאביב ורוב שנותיו היה במכבי ובנבחרת. מירימוביץ היה חבר ממש.שחקן מעולה ודווקא מבקיע שערים מחונן. סטלמך היה בקבוצה שלקחה 5 אליפויות רצופות בסוף שנות ה50 תחילת ה60 והכוכב שלהם היה נחום סטלמך ולא בועז קופמן שהיה גם מבקיע מצויין יחד עם זכריה רצבי ושלמה נהרי.

 7. ואני זוכר כמה גיבורי הכדורגל היו פעם אנשים צנועים. לא כמו הראוותנות של היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן