להתאהב מחדש בסטארט אפ ניישן בזכות האופניים

קבוצת האופניים הישראלית מגיעה לטור דה פראנס
תמונה של דבי
דבי קאופמן

איך אנחנו מאוהבים במילים "סטארט אפ ניישן", כל כך מאוהבים בהן שאנחנו בטוחים שאנחנו כאלה. גם בטור דה פראנס. למזלנו יש לנו תומכים כמו סילבן אדמס, שמאמינים בנו ושמוכנים להשקיע במותג הזה שנקרא ישראל + סטארט אפ ניישן. בתמיכת אדמס הוקמה קבוצת האופניים הישראלית "ישראל סטארט אפ ניישן", והיא מתחרה השנה בטור דה פראנס.

הטור נדחה בשל הקורונה, אך ב-29 באוגוסט הוא נפתח סוף סוף בצרפת, בקול ענות חלושה עם מזג אוויר סגרירי. דחיית מועד הרכיבות קריטית, בעיקר בגלל מזג האוויר. אוגוסט-ספטמבר באירופה הם חודשים רטובים, ולא רק מזיעה, והסיכוי לגשם ברוב המקטעים עולה משמעותית.

כבר ביום הראשון של הטור, לאחר רכיבה קשה במזג אוויר גשום באזורי הריביירה הצרפתית, החליקו שלושה רוכבים. אחד מהם – אנדרה גרייפל, הספרינטר הגרמני – נפצע קשה. הוא התרסק לקראת הסיום בקטע הראשון, נפגע ברגלו השמאלית וסבל מחתך רציני שחייב תפרים. השאר איכשהו יצאו מזה. אבל אין לשכוח שזוהי רק תחילתו של הטור. חוץ מזה הקורונה עדיין באוויר, ובימים האחרונים היא צוברת תאוצה בצרפת ומספר הנדבקים הולך ועולה.

אבל עזבו קורונה, ועזבו את הרוכבים הזרים, בואו נתמקד לרגע בסטראט אפ ניישן שלנו ובנציג הישראלי בקבוצה – גיא ניב. עד לפני מספר שנים הוא רכב על אופני שטח, אבל אז עשה הסבה מקצועית לכביש. כעת, בגיל 26, הוא ייכנס להיסטוריה הישראלית כרוכב הראשון שהגיע לטור דה פראנס. הרבה כבוד.

המסלול שלו בשלושת השבועות הקרובים הולך להיות קשה ומפרך. הוא ושבעת חבריו לקבוצה – אנדרה גרייפל, נילס פוליט, תום ואן אסברואק, בן הרמנס, דן מרטין, הוגו הופסטטר וקריסטס ניילנדס – אמורים לעבור 21 קטעים שמסתכמים ב-3,487 ק"מ, כולל שבעה קטעים הרריים כמעט בלתי אפשריים עם שיפועים חדים והרבה רכיבות במסלולים עוצרי נשימה. אנחנו הצופים, שבעידן הקורונה נמנע מאיתנו לטייל בצרפת, יכולים רק לצפות מהצד ולקנא. כוכב הקבוצה הוא אנדרה גרייפל הגרמני, שזהו הטור העשירי שלו.

השאיפה של הקבוצה היא בעיקר לסיים את הטור בצורה סבירה, ולהגיע לאחד המקומות הראשונים במקצה אחד לפחות. שאיפה צנועה אמנם, ובכל זאת מדובר בכבוד גדול ובהשראה עבור לא מעט ספורטאים ישראלים מעולמות האופניים וגם הטריאתלון. סטארט אפ ניישן או לא, להשתתף בטור דה פראנס זה הישג גדול והרבה יחסי ציבור טובים לישראל.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. הכל טוב
    חבל שהממשלה לא מפתחת ומשקיעה יותר בענפי הספורט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יאיר

שירה

שיר