איך הפשפש עוזב את בארסה

עזיבתו של מסי
צילום של מסי מתגלח
מסי מתגלח צילום באדיבות ג'ילט

ליונל מסי כנראה עוזב את ברצלונה. מומחים אומרים "זו דרכו של עולם". גם מראדונה עזב את נפולי וגם רונלדו את ריאל, אז הגיע זמנו של מסי.

אני אוהד את ברצלונה כבר שנים. מסי הוא לא רונלדו משום בחינה, אבל הוא לא שיחק באנגליה ועבר לספרד – הוא היה נאמן לברצלונה כל השנים. לדעתי עזיבתו מכה אותו יותר מאשר את קבוצתו, כי הוא בדרך להיות אליל קבוע של העיר, משהו שחורג מכדורגל. את זה לא ממירים בגיל 33. עם עזיבתו העיר והמועדון מאבדים את הפנים שלהם. את עוצמתם הכלכלית והספורטיבית. את היות העיר מחוז חפץ למיליונים.

אשר לברצלונה עצמה, הסגל שלה טוב, עם תחליפים מבפנים. אך ההגנה בראשות פיקה איטית ולא עומדת בסטנדרט של קבוצת צמרת אירופית. את פיקה צריך לשלוח הביתה, כמו את שני המגינים. לחשוב שאחרי האובדן של צ'אבי ואינייסטה מגרשים את סוארס, שהיה מצוין לאורך כל העונות. את קומאן הביאו כדי להנמיך את הציפיות של מסי, אבל הוא שורף את המועדון.

לדעתי, בהתחלה הנהלת הקבוצה ראתה את דבריו כאיום חולף, ורק עתה התעשתו ומנסים למנוע את מכירתו. מסי מהמר על עתידו בליגה אחרת, אך זו עשויה לאכזב אותו בנוקשות ובשיטות המשחק. לו עשה זאת לפני חמש שנים ייתכן שניתן היה למצוא הצדקה למהלך. נכון שכיום יש ניידות גדולה של שחקנים, למשל המעברים של לברון ג'יימס וקוואי לנארד בכדורסל. אבל אם נשווה אותם למייקל ג'ורדן – כוחו של מייקל ג'ורדן שריר וקיים כי כל הקריירה המופלאה שלו מוצתה בקבוצה אחת, ודומה שעד היום הוא מחזיק את מפתחות העיר שיקגו.

מסי אינו עוד שחקן כדורגל, הוא הגדול שהיה, ואני ראיתי את רוב הגדולים – פלה, מראדונה וקרויף. מסי הוא המושלם בכולם. ננס אבל ענק. אני מקווה שהפרישה שלו מברצלונה איננה עובדה מוגמרת. אם יעבור לסיטי לא אעבור איתו – אמשיך לאהוד את ארסנל, וחבריי אוהדי יונייטד ימשיכו גם הם בדרכם. עבורי פרישת מסי מברצלונה מהווה את פרישתי ממסי – לא פחות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

12 תגובות

    1. אני אוהד את ארסנל מזה שנים בשנותיה הטובות והרעות אבל הוספתי לכך את מסי-ברצלונה. אני אמשיך לאהוד אותם גם ללא מסי אבל לא אאהוד את קבוצתו החדשה. בעזבו הוא עושה נזק בלתי הפיך מבחינת מורשתו ונזק בל ישוער לברצלונה. אבל אינני מהמר שהוא ילך למרות המצב הברור לכאורה. מה שבטוח שקומאן לא רוצה אותו. שחרור סוארס-שערורייה

  1. הייתי פעמיים בקאמפנו זה נראה בדיוק כמו שכתבת שעיר שלמה חיה בזכותו…בכניסה לאצטדיון מוכרים תפוצ'יפס עם תמונה שלו,חולצות עליהן מתנוסס דיוקנו נחטפות במהלך כל המשחק וביציעים קהל עצום של תיירים מכל העולם בינהם אלפי ישראלים שאת בר המצווה לבן שלהם החליף האצטדיון את הכותל. מסי ענק ספורטיבי אבל גורם כלכלי מס אחד בברצלונה…אנשים גילו את גאודי האומן המיוחד בסיורים בברצלונה בזכות מסי ,הנמל שוקק חיים …זה ייעלם כשמסי יעזוב…והוא…ייפגע יותר אי אפשר לשחזר הצלחה כזו בטח שלא בגיל כזה שנחשב קשיש בקנה מידה של כדורגלנים…

  2. אני עדיין מקווה שמסי יישאר בברצלונה אבל אחדים מבני גילו בקבוצה חייבים להיפרד ולתלות את נעליהם. בכל מקרה יהיה לי קשה להמשיך לאהוד את הקבוצה אם היא לא תזכה לתגבורת פצצתית משמעותית.

    1. עכשיו קראתי שמסי נשאר זה מה שבטאתי ברשימתי. לדעתי הוא הבטיח סופית שנשיא ברצלונה יוחלף. ברצלונה נמנעה מאסון כלכלי ומסי משגיאה אישית

  3. בהם קבוצות התבססו על שחקנים מקומיים מאותה מדינה ואותם מחוזות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן