רק גרנט יכול!

המרוץ למשְׂרת מאמן נבחרת ישראל בכדורגל
אברהם גרנט צילום:Medija centar Beograd commons.wikimedia.org

גילוי נאות, במשך עשרות שנים בתפקידי כקצין העיתונות של נבחרת ישראל ודובר ההתאחדות לכדורגל הייתי מעורב בהחלטות לגבי בחירתם של מאמני הנבחרת. השבוע מתכנסת ועדת האיתור של ההתאחדות לכדורגל לבחירת מאמן לנבחרת ישראל. החלטת ההתאחדות הפעם היא בעלת חשיבות עליונה לעתידו של הכדורגל הישראלי.

העובדה שאייל ברקוביץ הסיר את מועמדותו הוסיפה נופך למאבק על משְׂרת המאמן. אגב, את כל המועמדים אני מכיר מקרוב ועשיתי במחיצתם שנים הרבה בתוקף תפקידי. אייל ברקוביץ היה עבור רבים מועמד לא שגרתי. אהבתי מאוד את ברקוביץ השחקן, ולמען האמת אפילו חשבתי שאם יתמנה, זה יהיה משהו אחר לטוב ולרע. ברקוביץ, לעניות דעתי, יכול היה להביא לנו או סקנדל או פסטיבל, וזה הרבה מאוד מבחינת הסיכוי שבהימור למנותו חמישים שנה אחרי המונדיאל היחיד שלנו ב-1970.

יוסי אבוקסיס וניר קלינגר היו שחקני נשמה שתרמו רבות לנבחרת ישראל. שניהם גם מאמני כדורגל עם רקורד מוכח שמדבר בעד עצמו, אבל נבחרת ישראל זקוקה עכשיו יותר מכול למאסטרו – ועל כן רק גרנט יכול.

אברהם גרנט הוביל את נבחרת ישראל בין 2004 ל-2006 לקמפיין הטוב ביותר מאז שהצטרף הכדורגל הישראלי בתחילת שנות התשעים לקהילת הכדורגל האירופי. הייתי לצידו של גרנט כמאמן לאומי ארבע שנים תמימות, ואין לי צל של ספק שרק הוא יכול להצעיד את הכדורגל הישראלי ליעד – טורניר בין-לאומי גדול: גביע עולם או אליפות אירופה. למען האמת, הופתעתי מכך שגרנט הגיש מועמדות לתפקיד, ואם עשה כן הרי שהוא נחוש בהחלטתו ומאמין ביכולתו.

נבחרת ישראל של אחרי גרנט (2006) איבדה את מניותיה ואת אמון הציבור. דרור קשטן שבא אחריו אומנם עשה קמפיין סביר, אבל זה היה האקורד האחרון של נבחרת הביזיונות. מקבלי ההחלטות בהתאחדות לכדורגל טעו בגדול כאשר מינו "קונוסים" למאמנים לאומיים. פרננדז, גוטמן, אלישע, הרצוג  – כל אחד מהם איש כדורגל בפני עצמו, אבל הכתובת הייתה על הקיר. ראשי ההתאחדות בעת האחרונה יודעים מה הייתה דעתי בזמן אמת, בעל פה ובכתב, אולם הם לא לקחו את הטיפ שקיבלו ושילמו מחיר יקר על חשבון הכדורגל הישראלי.

דווקא בשבוע זה אני מציג בפני ראשי ההתאחדות את דעתי האישית פעם נוספת סמוך לקבלת ההכרעה. הרי עבדתי עם מרבית המאמנים ועשרות שנים חוויתי את עבודתם מקרוב. היה אולי אחד גדול יותר מגרנט, ריצ'ארד מולר נילסן זכרו לברכה. תנו לגרנט את השרביט ותחזירו לנבחרת ישראל את הסיכוי. אגב, לא שוחחתי עם גרנט במהלך השנה האחרונה כך שאין שום אפשרות שהוא "ערבב" אותי!

 

*אתמול באופן מפתיע החליטה ההתאחדות לכדורגל למנות את וילי רוטנשטיינר האוסטרי, שהיה מנהל מקצועי של נבחרות ישראל, כמאמן לחצי שנה ביחד עם עוזרו אלון חזן. זה איננו משנה במאומה את עמדתי בקשר למינוי מאמן לאומי קבוע.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך