בריכות השחייה לא הורגות!

החלטות הממשלה בנושא הקורונה מסוכנות יותר
צילום של דבי
דבי קאופמן

היום בבוקר הביא צ'אט הכתבים של ערוץ 12 את הציטוט הזה מפי גורם בכיר בליכוד: "אם יו"ר ועדת הקורונה שאשא ביטון לא תיישר קו עם החלטות הממשלה – ניאלץ להחליף אותה".

בא לי להקיא!

חברת הכנסת שאשא ביטון עומדת בראש ועדת הקורונה ובסך הכול ממלאת באופן מוסרי ולגיטימי את התפקיד שקיבלה – גם מן הציבור, אם מישהו שכח – "לבסס החלטות ממשלה על נתונים מושכלים ומחקר מהימן". כשהיא מקבלת איום מהסוג הזה מהממשלה, הדרך למטה ברורה ומידית. ואני מעריכה אותה על הקו בו נקטה.

כל העולם עושה ספורט. העולם צריך וחייב לעשות ספורט, גם כדי להילחם בקורונה. היום הצורך הזה הוא כבר מעבר לעיסוק בספורט, הוא גם צורך כלכלי של הנהלות חדרי כושר, בריכות שחיה, מדריכי כושר ושרשרת תעסוקה ארוכה שפשוט נפגעת – נפגעת כלכלית, בריאותית ומורלית.

בעולם כולם מעודדים את העיסוק בספורט. באוסטרליה חוזרים ואומרים לציבור לעסוק בספורט בחדרי הכושר

https://www.health.gov.au/news/health-alerts/novel-coronavirus-2019-ncov-health-alert/ongoing-support-during-coronavirus-covid-19/exercising-and-staying-active-during-coronavirus-covid-19-restrictions?fbclid=IwAR3jHrJFlZWznvG4NRg8GW9eCPGoCm0m9HgsdQLTSI0Ri_FqSd_-jtFciJY

 

כך גם באירופה. ורק כאן עסוקים בלסגור, בלחסום, בלעצור פעילות שאמורה להיטיב עם הציבור ולחזק אותו, הן מורלית, הן פיזית והן כלכלית, במלחמה נגד הקורונה.

המלחמה הזאת היא כבר מזמן מעבר לקורונה. זו הפכה מלחמת הישרדות לממשלה, שמיום ליום מתגלה כמי שלא מבינה מימינה ומשמאלה. ממשלה שנלחמת על הישרדותה ממניעים שונים ומשונים.

אז רק כדי לסבר את האוזן: איטליה פתחה את הבריכות ומשאירה אותן פתוחות, כי הקורונה כנראה אינה עוברת בבריכות שמלאות בכלור.

http://www.salute.gov.it/portale/news/p3_2_1_1_1.jsp?lingua=italiano&menu=notizie&p=dalministero&id=4808&fbclid=IwAR27zjFGWQwrQsDyPsoojgg-SeZoHJZyl3BpBhphZS5grkdLS97bminit7c

מאמר בניו יורק טיימס מגלה שבבריכות השחייה אין סכנה, בוודאי לא בבריכות האימונים.

https://www.nytimes.com/2020/06/05/smarter-living/coronavirus-swimming-pool-water.html

"אין שום דבר מסוכן במי אוקיינוס ​ובמיוחד במי בריכה. אין חשש מקורונה שתעבור בדרך הנישאת בתוך המים", אמר ד"ר אב לוטנבאך, ראש מחלקת מחלות זיהומיות בבית הספר לרפואה בפרלמן באוניברסיטת פנסילבניה. "כלור וברום שנמצאים בבריכות לא מאפשרים לנגיף לשרוד."

"האפשרות התיאורטית להידבק בנגיף קורונה ממי הבריכה היא אפסית", אומרת אנג'לה רסמוסן, וירולוגית מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת קולומביה, "והסיכון להידבק בנגיף בבריכה או בפארק מים נובע מהאנשים האחרים שם שמתהוללים". התהוללות אינה המצב הרגיל בעולם הספורט, אם שאלתם. היא מאפיינת את הבריכות בבתי המלון ולא את הפעילות בחדרי כושר או בבריכות שחייה של ספורטאים ומתאמנים.

אז במקום לסגור לאוכלוסיות שלמות את החיים ואת הפרנסה, למה שהממשלה לא תתחיל באמת לעבוד לטובת הציבור? למה שלא תנסה לחשוב איך כן לאפשר פעילויות, איך כן אפשר להמשיך לתת אופק כלכלי בענפים שלמים, איך כן אפשר להציל תעסוקה גם כשמדובר במספר מצומצם של עובדים, בוודאי ובוודאי לאור העובדה שחברי הממשלה עצמם מתפרנסים על חשבון הציבור?

הגיע הזמן שהממשלה תפסיק לחשוב בצורה עקומה ולא מעשית, כי הפתרונות קיימים למכביר – גם בתקופת הקורונה, רק צריך לחשוב עוד קצת. אפשר לרכז מספר מדריכי כושר ומרכזי בריכות שיתרמו מיכולת הניהול שלהם ויתנו עצות בנושא. בדרך ההתנהלות הנוכחית, הדרך לאובדן במדינה הזו נראית קצרה מתמיד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

11 תגובות

 1. צודקת. בתוך המים כנראה אי אפשר להידבק. הבעיה היא מה קורה מסביב לברכת השחייה. יושבים ביחד, חבורות חבורות, אוכלים, שותים, מקשקשים. ההדבקה מובטחת. האם תציעי לשלוח שוטרים לברכות כדי שהם יאכפו את חוק המסיכות?

 2. כשמישהו או מישהי מזדקן ועומד על דעתו כל הגיבורים הגדולים מתמוטטים

 3. אבל שיחליטו
  שיהיו מנומסים
  שלא יעשו זיגזגים כל יום
  שהשיקולים יהיו לאומיים ולא צרים

  1. שהשיקולים יהיו מושכלים ואמפירים. לא תחושות בטן ואינטרסים!

 4. וכל אחד יצעק לפעול בכיוון הפוך
  יש מי שאחראי בנושא ומפקד עליו והוא יקבע לטוב או לרע

 5. בזכות אנשים כמוך שלא מוותרים העובדה שאפשר להזיז גם החלטות ממשלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יאיר

שירה

שיר