חציית קו אדום

שחקני הכדורגל והנערות
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

עוד בטרם התקבלו הכרעות המשטרה והפרקליטות, ברור מעל לכל ספק שפרשת הכדורגלנים והקטינות גרמה לזעזוע כבד ברחוב הספורטיבי. כאשר כדורגלנים בוגרים מקיימים יחסי מין עם נערות מתחת לגיל 16 – משהו רקוב בממלכת הכדורגל. אין זה סוד שהכדורגל הישראלי רווי פרשיות מין כבר עשרות בשנים, אבל אם בעבר היה מדובר בעבירות אתיקה קלות כחמורות, הרי שהפעם מדובר לכאורה בעבירות פליליות.

כל בר-דעת מבין שבעילת קטינות זו חציית קווים אדומים. שחקני הכדורגל הבוגרים, בעשור השלישי לחייהם, אינם יכולים להסתתר מאחורי הגרסה שלא ידעו את גילן של הנערות, וגם אם יש נסיבות מקלות בהיבט הפלילי, אין מחילה מבחינה ציבורית. שחקני כדורגל מובילים שאמורים להוות דוגמה לאוהדיהם/מעריציהם מחויבים ממרום מעמדם לבדוק ולבחון עצמם שוב ושוב בטרם הם נקשרים להרפתקאות עם נערות קטינות.

עוצמת החשיפה של הפרשה כבר גרמה נזק בלתי הפיך לתדמיתו של הכדורגל הישראלי, שגם כך אינו מצטיין בהישגיו ונתפס עם המכנסיים למטה… קבוצתם של השחקנים הגיבה בהשעייתם מפעילות, וזכתה בתואר האליפות המרשים גם בלעדיהם בתקופה לא פשוטה של מגפת הקורונה. בחודש האחרון מתקיימים משחקי הכדורגל ללא קהל, וסביר להניח שהפרשה הייתה מעיקה עוד יותר אילו היה הקהל נוכח ביציעים ואוהדי הקבוצה היריבה היו משמיעים את קולם. אצטדיוני הכדורגל אינם אולמות קונצרטים ואין ספק שגזרת הקורונה חסכה לפחות את אי-הנעימות שהייתה מלווה את משחקיה של מכבי תל אביב.

לכשתגענה הכרעות המשטרה והפרקליטות, ההתאחדות לכדורגל תהיה חייבת גם היא להשמיע את קולה ולצאת בקמפיין שיבהיר שלמעשים כאלה אין מקום בכלל ובקרב כוכבי המשחק בפרט.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן