ברכות הצלחה

עם מינויו של אורן חסון ליו"ר ההתאחדות לכדורגל
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

רק קצת יותר משנה לאחר ששינו זוארץ מונה לתפקיד יושב ראש ההתאחדות לכדורגל בקול תרועה גדולה, וכמה חודשים לאחר שהחליט להתפטר, מונה בסוף השבוע לתפקיד אורן חסון. חסון הוא איש עסקים, בוגר מנהלת הליגה בכדורגל, והדעות על מינויו חלוקות.

גילוי נאות: שנים רבות שימשתי לצדם של יושבי ראש ההתאחדות לכדורגל בתפקידים מגוונים, כגון יועץ תקשורת, דובר, אחראי על השיווק וקצין העיתונות של נבחרת ישראל. הכרתי מקרוב את מיקה אלמוג ז״ל, שאול סבירי, חיים הברפלד ז"ל, עזריקם מילצ׳ן, גברי לוי ז״ל, איצ׳ה מנחם ז״ל ואת ההתאחדות לכדורגל כולה לפני ולפנים. ההתאחדות לכדורגל באותם ימים של טרום מנהלת הליגה הייתה גולת הכותרת של הכדורגל הישראלי. המשרדים ברחוב קרליבך ולאחר מכן באצטדיון רמת גן היו המֶכה לכל המי ומי בכדורגל הישראלי, מקום תוסס שהפיח חיים בענף ספורט מוביל זה בארצנו.

ההתאחדות לכדורגל הייתה מאז ומעולם זרוע של מרכזי הספורט – הפועל, מכבי, בית״ר ונוספים שאין כדוגמתם בעולם. מי היה מאמין לפני עשרות שנים שבשנת 2020 – והנה היא כבר כאן – מרכזי הספורט עדיין יכתיבו מהלכים, יקבעו בעלי תפקידים וכו׳.

לכאורה אורן חסון מגיע לתפקיד היושב ראש כברירת מחדל אחרי התפטרותו של זוארץ וחודשים ארוכים של חיזורים אחרי מועמדים וחוסר הנהגה בזמן אמת. במצב עניינים שכזה ברור מעל לכל ספק שמינויו של חסון אינו אסון אלא דווקא משב רוח רענן לענף הספורט הפופולרי הראשון במעלה, שמשווע למנהיגות, ליד מכוונת.

איני מכיר את הנבחר החדש, אבל רעשי הרקע אינם נשמעים כאקורדים צורמים אלא דווקא כאופטימיות זהירה. לזכותו של חסון טבילת האש המוצלחת במנהלת הליגה, לחובתו חוסר היכרות מספקת עם הלחם והחמאה של הכדורגל – מכלול הקבוצות בכל הליגות מכל הסוגים, כולל כדורגל הנשים, שזועק להצלה.

תנאי ראשון להצלחה של חסון הוא התנתקות והתרחקות ממרכזי הספורט המיושנים והמסואבים, שלא אפשרו לשינו זוארץ לבצע את הרפורמות המתבקשות. ללא התנתקות כזאת לא נתחיל לראות את האור בקצה המנהרה של הכדורגל שלנו. בהצלחה אורן חסון, ואל תשכח שאם לא תצליח, הכותרת ״חסון הביא אסון״ תהדהד במחוזותינו…

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

וידאו לעסקים

מה חשוב לקחת בחשבון בעת צילום?