סליחה שצדקתי

אנדי הרצוג וההפסד לסלובניה
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

אנדי הרצוג המאמן האוסטרי של נבחרת ישראל בכדורגל הנו סיפור יוצא דופן בנוף הכדורגל הישראלי. לפני 18 שנים בהיותו כוכב הנבחרת האוסטרית הוא כבש שער שוויון לרשת הנבחרת הישראלית בתוספת הזמן, וגנז את החלום הישראלי, בעידן המאמן הדני נילסן, להעפיל למונדיאל 2002. בתחילת השבוע שעבר כשל הרצוג כמאמן נבחרת ישראל בסלובניה במשחק שנסתיים בהפסד וגנז את סיכויי נבחרתנו  להעפיל ליורו 2020.

לפני 18 שנים ראינו את הרצוג צוהל ולפני שבוע ראינו אותו כועס. כשליבו שותת דם, בביקורת על טעויות השחקנים הישראלים במשחק מול סלובניה, ביטא הרצוג גם את קומדיית הטעויות של שחקני ישראל באותו משחק באצטדיון רמת גן בתחילת המילניום.

הרצוג השחקן העניש את נבחרת ישראל על טעויות שחקניה, בעוד הרצוג כמאמן היה שותף לטעויות בסלובניה. הביקורת עליו איננה דווקא על שהתרחש בשלהי המשחק, לגבי אותו שער שלישי שחרץ את גורלנו להפסד, אלא על מה שקרה הרבה קודם לכן. כאשר נבחרת ישראל עלתה ליתרון 2:1 משער נדיר של ערן זהבי, הרצוג הבלתי מנוסה דיו בעמדת המאמן לא השכיל להעביר את הנבחרת למערך טקטי, במטרה לשמור על התוצאה ולהשיג ניצחון משמעותי.

אין חולק על כך שאנדי הרצוג היה כדורגלן מעולה, אולם לא בהכרח כל מי שהיה שחקן כוכב ראוי לקרדיט כמאמן של נבחרת לאומית במיוחד כאשר הוא חסר ניסיון ברמות העל. לפני כשנה עם מינויו של הרצוג על ידי ההתאחדות לכדורגל ביקרתי את המהלך והעליתי על סדר היום את נקודות התורפה של מינוי מאמן חסר ניסיון. סליחה שצדקתי.

ומה הלאה? ההתאחדות לכדורגל תצטרך לקבל החלטה על גורלו של המאמן הלאומי לקראת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2002. זה לא יקרה לפני שיתמנה יושב ראש חדש להתאחדות לכדורגל ובינתיים המניות של נבחרת ישראל במגמת ירידה מתמשכת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. מה היא עושה? רק כאשר מישהו מקבל מדליה היא רצה להצטלם איתו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

וידאו לעסקים

מה חשוב לקחת בחשבון בעת צילום?