אצטדיון הבלוף של ישראל

אצטדיון בלומפילד המחודש וההבטחות של רון חולדאי
תמונה של רון
רון חולדאי צילום: PD-USGov he.wikipedia.org

מעכשיו אצטדיון ״בלופילד״ פשוטו כמשמעו. האצטדיון פתח את שעריו לכדורגל הישראלי ב-1962 על מגרש "באסה" המיתולוגי בהשראתו של יהושע כצמן, האיש שאין ערוך לפועלו בחיים הציבוריים בתל אביב-יפו. כצמן גייס את המשפחה הקנדית העונה לשם בלומפילד להקמת האצטדיון המודרני הראשון של ישראל בראשית דרכה. כעת האצטדיון יוצא לדרכו החדשה תחת הרושם שמדובר בתעשיית הבלוף של ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי.

חולדאי, ראש העיר בעשרים השנים האחרונות, העלים בדרכו שלו את אולם הכדורסל ברחוב אוסישקין, אף הוא פרי יצירתו של יהושע כצמן, ולפני כמעט עשרים שנה "גזל" את אצטדיון בלומפילד לאכסניית העירייה. אחרי שלוש שנים שהקבוצות התל אביביות נדדו ברחבי הארץ וקיבלו רק הבטחות לאצטדיון חדיש ומודרני, הן יקבלו את אצטדיון הבלוף של ישראל.

רון חולדאי, בעזרת מנגנון עירוני משומן של דוברות ויחסי ציבור, עושה בעת האחרונה רעש וצלצולים לקראת פתיחתו של אצטדיון מפואר. מפואר ומודרני? רק לכאורה. לא יעברו ימים רבים עד שאוהדי הכדורגל של מכבי תל אביב, הפועל תל אביב ובני יהודה יבינו שמדובר באחיזת עיניים. אצטדיון בלומפילד יהיה סתם עוד אצטדיון, אטרקטיבי הרבה פחות מהאצטדיונים בירושלים, באר שבע וחיפה ואפילו פחות מהקטנים יותר בנתניה ובפתח תקווה.

הנה כי כן ראו הוזהרתם מהתלהבות יתר! ב-2020 אצטדיון ללא גג, ללא מגרשי חניה וללא דרכי גישה הולמות הוא בלוף אחד גדול. כאשר ראש העיר מסביר לעם ישראל בפרומו טלוויזיוני שאין גג לאצטדיון בשל דאגה מפני בזבוז כסף ציבורי במדינה עם שלושה-ארבעה ימי גשם בשנה, זאת הונאה בלשון המעטה וגנבת דעת בהגדרה ברורה. כאשר עיריית תל אביב מפזרת הבטחות לשאטלים לבאי האצטדיון ופונה לאלפים להגיע באופניים, אלו הם דברים שלא יעמדו במבחן המציאות. ההתלהבות הראשונית להגיע לאצטדיון בלומפילד תפוג אי שם בחודש דצמבר, כאשר יגיעו ימים של חורף והאוהדים ימצאו עצמם ללא דרכי גישה במכונית, בלי מקום חניה קרוב והכי גרוע – בלי יציעים מקורים ובחשש להירטב עד לשד עצמותיהם.

החוויה הספורטיבית תהפוך מהר מאוד לסיוט והאצטדיון המיוחצן והמתוקשר ייהפך לבלתי רלוונטי. חיש מהר יצטרכו להעביר את האצטדיון סדרת שיפוצים, להמתין אולי לסיום עבודות הרכבת התחתית, ואי שם ב-2023, ראש העיר הבא של תל אביב-יפו יחנוך את האצטדיון האמיתי, אצטדיון שהקבוצות ולבטח האוהדים בעיר הזאת ראויים לו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

  1. של נעליך מעל רגליך כשאתה מדבר על רון חולדאי.
    ובכלל – מתי נשמע על משהו חיובי שיוצא ממך?

  2. כמובן שמיד צצים אלה שחשוב להם להגיד הפוך ממך ללא קשר לעובדות

  3. באמת בלי חשבון שאול הוא הגדול מכולם. אבל מה מתקבל כשכן עושים חשבון?

  4. ראש העיר הכי טוב בישראל
    מציל אותנו משלטון החרדים
    הלוואי וירבו כמותו בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן