מוחמד של בית"ר

גזענות בכדורגל הישראלי
תמונה של עוזי
עוזי ברעם

המלחמה של חלק מאוהדי בית"ר נגד צירופו של עלי מוחמד הגנאי לשורותיהם היא מדהימה.

תגידו – הרי המלחמה נגד מוסלמים פרצה עוד בימי גאידמק, מה יום מיומיים? לכאורה זה מובן, אבל במשך עשר השנים האחרונות עושה הכדורגל הבין-לאומי, ואיתו הישראלי, עבודת הסברה רחבה נגד הגזענות בכדורגל. נוסף לכך, לבית"ר ירושלים הגיע רוכש ושמו משה חוגג. הוא לא מנע מבית"ר ממון ושחקנים מעולים צורפו לסגל. עם בואו הכריז שלא ישלים עם תופעות גזעניות. את עלי מוחמד הביא ממכבי נתניה, שמוחמד הוא אחד השחקנים הנוצצים שלה בשנים האחרונות, אולי הנוצץ מכולם. מהנהלת הקבוצה מיהרו לסנן שמוחמד נוצרי ולא מוסלמי, אבל השם מוחמד היה לצנינים בעיניהם.

חוגג מיהר להודיע שהוא שוקל את המשך בעלותו על הקבוצה. לדעתי, הוא לא יממש את האיום, אבל התשובה ההולמת היא מינוי עלי מוחמד לקפטן הקבוצה. התרסה ברורה כלפי קהל גזעני שטוען "מה פתאום מוחמד, אנו חיים במדינה יהודית". הם אינם יודעים כמה מוחמדים מסתובבים בינינו, ביניהם מנתחים גדולים, מצילי חיי אדם ועוד רבים שעוסקים בכל עבודה אפשרית. הטענה של הנהלת הקבוצה כי מדובר בקומץ היא בדיחה שכילתה את ימיה. הקומץ הזה מונה אלפים רבים ומשפיע על דימויה של הקבוצה, שיש לה אוהדים רבים מאוד ושונאים רבים כפליים.

לא ייתכן שאנו חיים במדינה שמאפשרת זאת ולא נלחמת בכל האמצעים. לא שמענו מילת גינוי משרת הספורט, שממהרת לגנות כל מה שמשרת את האג'נדה שלה. לשם השוואה, בכדורגל האירופי יש קבוצות שהקהל שלהן אנטישמי ומשמיע קריאות גזעניות, אבל קבוצה כצ'לסי הבריטית נלחמה בתופעה, גם בהסברה וגם כשסייעה לאוהדים כאלה לבקר באושוויץ ובמיידנק.

מדאיג מאוד שעם שסבל לאורך כל הדורות מאנטישמיות ומגזרות שהופנו נגד יהודים הצמיח בתוכו גידולי פרא, ואין זעזוע לאומי כולל. מדאיג שחוגג יכול לחגוג למרות הגזענות, כי קצרה ידו מהושיע.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

18 תגובות

 1. יפה טענת
  מצא חן בעיני גם שהגדרת את הבעיה כגידולי פרא ולא צבעת את כול עם ישראל בגזענות, פשיזם וכו

  1. ביסודה זו שאלה של חינוך. הגם שכרורגל בכלל חובק בתוכו יסודות לאומניים הרי שבית"ר ירושלים ו"הפמילייה" שלהם מזמן הגזימו והיה צריך לסגור את הקבוצה הזו מזמן בשל השתוללות במגרשים.
   האם זו מתכונתו של "ההדר הבית"רי?

  1. לעזרא שלום זה לא שנוח לנגח את ביתר ירושלים. בכל קבוצות ישראל שחקו או משחקים ערבים. מכבי תל אביב נתניה חיפה הפועל באר שבע תל אביב חיפה. ביתר היחידה שמפחד אוהדיה לא קבלה שחקנים שיכלו להיטיב עמה לכן אין שחר לטענתך זאת.אני מגיב לדבריך כי אתה מנסה להגן על מה שלא ניתן להגן

 2. מה עם השירים הידועים של האוהדים
  מה עם תקריות קודמות של האוהדים לגבי שחקנים אחרים

  1. כל אנשי הימין והערסים נזעקים ורואים בכך הוכחה לגועל נפש
   ואחר כך גילויים גזעניים אצלנו

  1. אני בעקרון לא אוהד ביתר ירושלים וני חושב שצריך פעם אחת לעשות סוף למה שהם רשים לעצמם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך