ניצחתי בהתערבות, ובגדול

הכישלון של מכבי תל אביב בכדורסל היה על הקיר
אוהדי מכבי
צילום: אבי קדמי wikipedia commons

הכישלון המוחלט של מכבי תל אביב בכדורסל החל כבר בתחילת העונה. הכתובת הייתה על הקיר. בניית קבוצה באופן לא מקצועי, הפסד גביע ווינר, החלפת מאמן ואיבוד גביע המדינה.

הפרשנים בגרוש, חלקם אינטרסנטים ושבויים של המערכת המכבית המשומנת, פעו כעדר והותירו את החלום האירופי בחיים, אף שידעו (ואם לא ידעו, הבנתם שואפת לאפס) שהסיפור חסר סיכוי. מכבי תל אביב אינה קבוצה אלא אוסף שחקנים, חלקם כוכבים שמשחקים עבור הרקורד האישי שלהם. שחקני הכחול-לבן זוסמן, אבדיה וכהן, שהיו על הגלגל אצל ספחיה, קרסו בעידן ״אנטיוכוס״ – הלוא הוא המאמן יואניס ספרופולוס – שאולי היה מלך ביוון אבל מבחינתי הנקודה היחידה לטובתו היא העובדה שאי שם בקריירה שלו הוא היה עוזר מאמן של צביקה שרף…

יהיו בוודאי שיגידו שהדברים נכתבים בדיעבד. ובכן. יש לי מכר שהוא מסוכני השחקנים המוכרים בארץ. הוא סבור בתמימותו שהוא מבין כדורסל, אבל מה לעשות שלפעמים כדורסל הוא משחק שקשה להבין אותו. למשל קבוצות עם תקציב קטן שבקודקודן ניצב מישהו שמבין, מצליחות להשיג הרבה יותר משצפו להן.

אז טרום העונה התערבתי עם אותו סוכן על מה שאני אוהב – סיגר – שמכבי תל אביב לא תנצח יותר משני משחקים מתוך שבעת משחקיה הראשונים. זכיתי! אבל לחבר נותנים הזדמנות נוספת, אז התערבתי איתו שוב ביחס של שלושה (אני) לאחד (הוא) שמכבי לא תעפיל לשלב ההצלבה.

כאשר מכבי ניצחה כמה משחקי בית לא התרגשתי, וכאשר החבר התלהב מהניצחונות הגדלתי את ההתערבות לשישה סיגרים (אני) ושני סיגרים (הוא). ואז בא הניצחון הענק של מכבי במוסקבה. מבחינתי, גם תרנגול עיוור מוצא גרגר לאכול… אבל החבר שלי היה בעננים ופנטז על שישה סיגרים, בעודו נהנה מרוח גבית של להקת אוהדים מכביסטים שבויים.

הצעתי לו בביטחון רב להגדיל את ההתערבות לתשעה סיגרים (אני) ושלושה סיגרים (הוא), והוא כמובן עט על המציאה. והנה עכשיו זכיתי בכל הקופה.

הסיפור האמיתי הזה, על סוכן השחקנים שהפך לכבש מצוי, מדבר בעד עצמו. במכבי יש מלך יווני, נסיך קרואטי והנהלה מגוחכת שבראשה ניצב אדם שזקנתו מביישת את נעוריו.

ואיזה מסכנים האוהדים…

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. של נעליך מעל רגליך כאשר אתה מדבר על חתן פרס ישראל שמעון מזרחי. מה ששמעון עשה עבור הכדורסל בישראל אתה בחיים שלך לא תעשה. כך קרה שאתה עצמך נכשלת כישלון חרוץ בניהול קבוצת ספורט.
    חוץ מזה מה אתה כל כך שמח שזכית בהתערבות. מה הרווחת – סיגרים? זה מה שעושה עשן ומזון לסרטן?
    אם יש לך טיפה כבוד עצמי מוצע לך להתנצל בפני שמעון מזרחי שגם בזקנתו הוא עדיין תומך בכדורסל. אל תשכח שהכדור עגול.

  2. שאול, אני מתאב אותם.לאחר שהרסו את כדורהסל בארץ התפנו לחסל עצמם.שבת שלום

  3. יך לשים סוף למה שקורה במכבי. איך יתכן שעוד יש למכבי תומכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך