תסמונת המכביזם

בעקבות הריאיון עם ניקולה וויצ'יץ'
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

פשוט לא היה אפשר להישאר אדיש לריאיון של ניקולה וויצ'יץ' אצל שי האוזמן בערוץ הספורט. המראיין לא סיפק את הסחורה משום שלא הצליח להוציא מניקולה כותרת בומבסטית, ובכל זאת אחרי כשעה של ריאיון רדוד ניתן היה להבחין שהכוכב לשעבר של מכבי ובעל התפקיד הבלתי מזוהה בהווה לקה בתסמונת המכביזם.

וויצ'יץ' לא הסביר את מעשיו, לא סיפק הסברים להתרסקות האימפריה המכבית, לא ניסה אפילו לענות לעצם המראה הנורא של קבוצה שופעת תקציב ואהדה ציבורית השואבת מהישגי העבר, אלא ניסה בכל מאודו להעביר מסר של מכביסט מבטן ומלידה שמבחינתו החיים הם הכול אבל מכבי מעל לכול…

והתופעה הדוחה הזאת מוכרת לנו מדרך התנהלותו ארוכת השנים של דון שמעון, הוא שמעון מזרחי, שלכל בר דעת ברור שזקנתו מביישת את נעוריו. אגב אותו מזרחי, שלכאורה הוא עדיין יושב הראש של הקבוצה, לא הוזכר בשמו במהלך הריאיון אפילו פעם אחת!

איש לא יכול לחשוד בי שמצבה העגום של מכבי מדיר שינה מעיניי, אבל בכל זאת נגעה לליבי מצוקתו של ניקולה וויצ'יץ' נעים ההליכות, שנע בכיסאו כמי שלא מבין את כמיהתם של אוהדי מכבי תל אביב לקבל תשובות לעניין ויצר את הרושם שמדובר בריאיון מתוזמן ותו לא.

למדנו רק שניקולה אוהב את מכבי, "עד המוות מכבי", אהב מאוד את מוני פנאן ומכבד את זכרו, והכי חשוב שבגלל החוק הרוסי איזה מסכנים האוהדים. פשוט חחחחחחח, כפי שנהוג להגיד בימינו, מכאן ועד קרואטיה…

הניצחון של מכבי בליל שבת במוסקבה אין בו כדי לשנות מאומה מהמציאות העגומה, שנאמר "גם תרנגול עיוור מוצא גרגיר לאכול…".

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. יש לך יכולת אבחנה ואתה מתעסק בדיוק בנקודות החשובות באמת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של נח

על סף תהום

בקרוב נדע אם אנחנו כבר נמצאים בדיקטטורה

תמונה של אביה

מהפכה או רפורמה?

בליץ החקיקה של לוין ורוטמן יפגע בדמוקרטיה הישראלית