קללת המאמנים הלאומיים

עם מינויו של אלי גוטמן למאמן מכבי חיפה
תמונה של שאול
שאול אייזנברג צילום: נחום עסיס he.wikipedia.org

יענקל’ה שחר – אחד האנשים היותר איכותיים בכדורגל הישראלי – החתים בסוף השבוע את אלי גוטמן, לשעבר מאמן לאומי, כמאמנה המושיע של מכבי חיפה. מכבי חיפה אכן זקוקה למושיע. בחלוף שבע שנים כושלות ורוויות זעזועים משוועת הקבוצה מעיר הכרמל למשהו חדש שיחזיר את הירוקים לקדמת הבמה, מקום שהיא ראויה לו על פי סטנדרט הניהול שלה, נפח תקציבה ופוטנציאל האוהדים.

בגיל 60 אלי גוטמן הוא מאמן עם ניסיון מוכח ולכאורה מי שיכול להחזיר עטרה ליושנה, אבל בל נשכח שכבר חמישה עשורים בכדורגל הישראלי רובצת קללה על מאמנים לאומיים לשעבר. עמנואל שפר, דוד שוייצר, יוסל׳ה מירמוביץ, איציק שניאור, יענקל’ה גרונדמן, שלמה שרף, ודרור קשטן – כל אחד מהם ״תותח״ כדורגל שהגיע לאחוז בהגה הלאומי אחרי קריירה מזהירה, וניסה את כוחו בעידן שלאחר מכן בקבוצות בקול תרועה גדולה. אך כולם כשלו, לא סיימו אפילו עונה אחת מוצלחת והתאדו!

קשה לנתח מהן הסיבות לכך שאף מאמן לאומי לשעבר לא הצליח בקבוצה בסיבוב הנוסף שלו, אף שהגיע מלא חזון וניסיון, אבל עם עובדות קשה להתווכח. איני יודע אם יענקל’ה שחר היה מודע לנתונים האלה בטרם החתים את אלי גוטמן כמושיע, אבל אין ספק ששחר סיפק בכך אתגר נוסף לכדורגל הישראלי. שכן, דווקא על רקע העובדה שאף מאמן לאומי לשעבר לא הצליח בקבוצה, החתמתו של גוטמן מעוררת עניין ותשומת לב.

האם יצליח אלי גוטמן במקום שכרישי הכדורגל כשלו בו? ימים יגידו! אגב, המאמן הלאומי האחרון שחזר לאימון קבוצה הוא אלישע לוי, שמאמן העונה את מכבי פתח תקוה. גם אלישע מאמן עם ניסיון מוכח, כולל במכבי חיפה, אבל בחלוף כרבע ממשחקי העונה קשה לומר שהביא ערך מוסף לקבוצה המלבסית, וחמשת המשחקים האחרונים אף מעידים על ההפך הגמור.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. אבל עדיף הויכוחים בעניין הספורט על הזבל של הפוליטיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן