האוהדים גוררים את הקבוצה לביוב

על ההתרחשויות בבלגיה במשחק של הפועל ת"א בכדורסל
צילום של אייזנברג
שאול אייזנברג

במדינה נורמלית אדם דוגמת רמי כהן, יושב ראש עמותת האוהדים של הפועל תל אביב בכדורסל, היה מנודה לאלתר מכל פעילות ציבורית.

מתוקף תפקידו כהן הוא הנושא באחריות להתנהגות האוהדים החוליגנים של הקבוצה. כיו"ר העמותה הוא למעשה אחד מאדריכלי ההתנהגות הבלתי חוקית של קומץ אוהדים דוחה במשחקים בשנים האחרונות. שטף האירועים הופך אותו לנגן ראשי בקונצרט הביזיון. העמותה שהוא עומד בראשה, שהבטיחה להביא משהו טוב יותר למורשת הכדורסל של הפועל תל אביב, עושה את ההפך הגמור. והכול השתקף בבירור במוצאי החג בשרלרואה בבלגיה.

הפועל הפסידה לקבוצה בלגית חלשה. כישלון מקצועי שכזה יכול לקרות, אלא שהפועל ״שפכה את הקבוצה עם המים״ לתהום ביוב שממנו אין מוצא. התמונות המזוויעות של התנהגות האוהדים באולם קונצרטים בלגי, כולל השלכת כיסאות, הועברו בשידור חי בטלוויזיה וגרמו נזק בלתי הפיך לספורט הישראלי ולכדורסל במיוחד. הייתי מצפה לתגובה מיידית של שרת הספורט מירי רגב, שמתפקידה לדאוג שקהיליית הכדורסל הישראלי תקיא מתוכה את המאסטרו של הקבוצה. מירי רגב יכולה לכפות מהלך כזה, ויפה שעה אחת קודם.

ואיזה מסכנים האוהדים השפויים והאמיתיים של הפועל תל אביב, שהחוליגנים גנבו להם את הקבוצה. הפועל חזרה לזירה האירופית בעידן החדש עם תקוות לימים יפים יותר, אולם איש לא ציפה שלצד כישלון מקצועי, שכאמור אפשרי בספורט, תבוא התמוטטות תדמיתית שספק אם יוכלו להשתקם ממנה בטווח הנראה לעין.

הרעיון של קבוצת אוהדים מודל הפועל תל אביב אינו עומד במבחן המציאות. כאשר האוהדים הם הקובעים מי ינהיג אותם התוצאה עלולה להיות קטסטרופלית. בעלים פרטי לא היה נותן לדבר שכזה לקרות, גם במחיר קריסת הקבוצה, אבל כאשר המחליט הוא ראש הגוף המייצר את הארס, התוצאה הבלתי נמנעת היא הרת אסון.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

  1. אייזנברג צודק.למרות היותי אוהד הפועל ת"א, התנהגות חלק מהאוהדים היא בזיון

  2. בכלל כל הספורט מתדרדר בארץ
    ושרת הספורט עסוקה בלהתחנף לשרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן