מהלך שגוי

מינויו של הרצוג למאמן נבחרת ישראל – שגוי מיסודו
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

לאחרונה התבשרנו על מינויו של אנדי הרצוג למאמן נבחרת ישראל בכדורגל. בטוחני שרבים זוכרים היטב את משחק נבחרת ישראל מול נבחרת אוסטריה באצטדיון רמת גן בקדם-המונדיאל 2002, ואת שער השוויון שכבש הרצוג בדקה ה-90.

היו אלו ימי האינתיפאדה השנייה, ומועד קיומו של המשחק המדובר נידחה פעמים אחדות בגלל חששם של האוסטרים להגיע לישראל. בראש המתנגדים עמד הכוכב הכול יכול של הכדורגל האוסטרי – הרצוג!

אולם חלפו מאז כמעט 17 שנים, אבל אודה שצרם לי כאשר שמעתי על מינויו של הרצוג למאמן הנבחרת. ייתכן שבחלוף השנים הרצוג שינה דעתו עלינו, ואינו חושש עוד להגיע לכאן.

יתרה מזאת, אני מופתע מאוד גם מההחלטה המקצועית האומללה של הוועדה, החלטה שהתקבלה לאחר דיונים רבים. לנבחרת ישראל בכדורגל כבר היו מאמנים זרים בעבר, לפני 17 שנים היה זה ריצ’ארד מולר נילסן ז״ל, אלוף אירופה. השינוי שהוא הביא לכדורגל הישראלי היה גדול מאוד, גם אם למונדיאל לא הגענו. וכן שחקן העבר הצרפתי פרננדז, שכולם זוכרים את הקמפיין הפושר שהנהיג.

לדעתי, מינויו של הרצוג למאמן איננו מהלך שיאושש את הכדורגל הישראלי, שהנבחרת הלאומית היא בחזקת חלון הראווה שלו. זוהי החלטה שדווקא עלולה להטביע את הכדורגל שלנו עמוק בתהום.

ראשית, מה לשחקן עבר מצטיין ולשרביט האימון? ושנית, כלל ידוע הוא שמי שמכהן תקופה ארוכה כעוזר-מאמן הסיכויים שיהיה מאמן מוצלח קלושים למדי. האם האחריות הייתה מונחת אי פעם על כתפיו? האם צבר די ניסיון להיות המאסטרו?

לדעתי מדובר בהימור ולא במינוי ראוי, וזה בדיוק ההיפך ממה שנדרש כעת לנבחרת ישראל ולכדורגל הישראלי בצומת הגורלי שבו הם נמצאים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. מדוע קברניטי ההתאחדות לכדורגל עושים בנבחרת כבשלהם .
    מתבקש למנות מאמן ישראלי, ישנם מוצלחים ביותר , הרשימה ארוכה, לא ברור מה הם השיקולים שעמדו אל מול עיניהם.
    ברור שאת תוצאות הקמפיין ניראה כולנו וכאוהדי הנבחרת אנו מחזיק אצבעות בכל מצב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

עצרו

מלחמת שנת היובל

דרכינו הנסתרות לציין יובל למלחמת יום הכיפורים

תמונת דוד

הפריימריסט

חמשיר לקראת הבחירות המוניציפליות