לא די לשמוח, יש לשדרג את ענף הכדורסל בארצנו

בעקבות ניצחונה הגדול של נבחרת העתודה
כדורסל בסל
צילום: Airman 1st Class Kerelin Molina en.wikipedia.org

הישגה של הנבחרת הצעירה – נבחרת העתודה – בזכייתה בתואר אלופת אירופה הוא בבחינת הסיכוי לשינוי שהכדורסל הישראלי זקוק לו כל כך. נבחרת העתודה הישראלית זכתה בתואר אחרי שלוש הופעות קודמות במעמד הגמר בשני העשורים האחרונים, כולל לפני שנה ביוון. זהו הישג ענק, אבל אחרי תרועות הפסטיבלים אסור לנו להסתפק בכך וחייבים למצות את הפוטנציאל שטמון בו.

הכדורסל הישראלי היה עד לפני זמן לא רב ענף הייצוג המוביל בספורט הישראלי בזכות הנבחרת הלאומית, שהיא חלון הראווה של הענף כולו. עם כל הכבוד והחשיבות השמורים להישג של נבחרת העתודה, אחרי ככלות הכול מטרת כל נבחרות העתודה היא בראש ובראשונה לייצר שחקנים לנבחרת הלאומית. אם אפשר תוך כדי כך גם להשיג תוצאות – טוב ויפה.

עד כאן בנימה אופטימית, אבל אסור לשכוח שבשנים האחרונות הנבחרת הלאומית בכדורסל היא נבחרת כושלת, וזה קרה וקורה תחת כל קברניטיה ומאמניה. אז אפשר לחגוג על ההברקות של אבדייה וזוסמן ושכמותם, ולהתגאות בכך שאבדייה גם יגיע עד לליגה הטובה בעולם, היא ה-NBA, אבל משהו רע קורה שם למעלה אצל הבוגרים – בנבחרת הלאומית. בל נשכח שכבר חגגנו את שילובם של עומרי כספי ושל גל מקל בליגת החלומות, אבל לנבחרת הלאומית הבכירה שלנו זה לא עזר להיחלץ מהתהום. חומר למחשבה.

אגב, לדעתי אין כל קשר בין כישלונות הנבחרת הלאומית לבין הוויכוחים על החוק הרוסי, או כמות הזרים, או שיטות המיסוי. עוד לא המציאו חוק שיכול לבלום את התקדמותו של שחקן טוב.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

  1. וכבוגרים מפגרים
    משהו בין לבין מקלקל הכל
    ממש חייבים לתקן

  2. בנקודה הזאת של טיפוח הפוטנציאל ומעבר להישגים גם בזירה המרכזית אני איתך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מייצג כסאות

רות הישראלית

תובנות אקטואליות מקריאה ישראלית במגילת רות

מהי שחיתות?

הגיגים על מה שמתרחש אצלנו בצמרת ההנהגה

מדביר מועך חרק

הדברת נמלים

למה כדאי לעשות את זה בצורה מקצועית?