סכסוך גבולות במגרש הביתי

כשמסי ורונלדו מחוץ למונדיאל, אני בעד ברזיל
תמונה של דבי
דבי קאופמן

מונדיאל 2018. טרם הותרתי את חותמי במדור זה, אז הגיע הזמן. נתחיל בבנשלי , שבמונדיאל הקודם היה האוהד הגדול של מסי. משום מה במונדיאל הזה הסיפור התמסמס. טוב, עברו ארבע שנים מאז, היום הוא כבר בן 11, מבין קצת יותר בכדורגל. ובכל זאת הופתעתי כשגיליתי שהוא רוצה שדווקא בלגיה תנצח במונדיאל. מאיפה צצה בלגיה ברפרטואר הכדורגל שלו?

איך הוא היה מבסוט כשבלגיה ניצחה את יפן 3-2… אתם לא מבינים איזו חגיגה הייתה בבית בלילה כשהמשחק הסתיים. "מה אתה מבסוט?", שאלתי. "אני רוצה שבלגיה תיקח את המונדיאל", הוא שאג. "למה דווקא בלגיה? מאיפה הבאת אותה פתאום?", תהיתי. והוא ענה: "היא משחקת מעולה, יש שם אחלה שחקנים ודפקו את יפן".

טוב נו, זה הפך לדיון גיאופוליטי בבית שלנו. יפן, בלגיה, ברזיל, ספרד, ארגנטינה, וגם מדינות ערב – שעפו מהמונדיאל כבר בשלבים הראשונים. אין על ספורט וגיאופוליטיקה, ועוד במונדיאל, ואין על דיוני מונדיאל במגרש הביתי כדי ללמוד וללמד גבולות.

ואחרי כל זה, עכשיו אני תוהה מה יהיה במשחק בין ברזיל לבלגיה ביום שישי. מי תיקח? אבל יותר תוהה מי ינצח – אני או הוא. הוא אוהד את בלגיה, אני את ברזיל. מה יהיה? סכסוך גבולות גם אצלנו, במגרש הביתי?

ברזיל מול בלגיה, ניימאר נגד הזאר – שתי נבחרות חזקות, בעיניי ברזיל חזקה יותר, יתחרו ביום שישי על כרטיס חצי הגמר. המשחק הראשון בין השתיים התקיים בשנת 1963. זה היה משחק ידידות בבריסל והוא הסתיים במכה קשה לברזילאים, בתוצאה משמימה של 5:1 לבלגיה. אבל זו הייתה הפעם היחידה שבלגיה ניצחה. אחרי אותו משחק נפגשו השתיים עוד פעמיים, אבל אז בלגיה הפסידה. במשחק האחרון ביניהן – ב-2002, במסגרת גביע העולם בדרום קוריאה ויפן – שחקני ברזיל ריבאלדו ורונאלדו העלו את ברזיל לרבע הגמר. באותה שנה זכתה ברזיל בגביע העולם בפעם החמישית.

מאז ברזיל לא לקחה את הגביע, ומכיוון שאני אוהדת של הקבוצה, הפעם יסלח לי בני היקר אבל אני מקווה שברזיל, עם קצב הסלסה ועם ניימאר, היא שתיקח את האליפות. אני בטוחה שהוא יתבאס, אבל ככה זה בספורט. במקרה הכי גרוע – נחכה למונדיאל הבא.

[

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

  1. אף אחד מאלה ששווים מאות מיליוני דולרים לא מרשים אותי כבן אדם

  2. הילד צודק שהוא בעד הבלגים ולמה את דווקא בעד הברזילאים ?
    אני למשל בעד הרוסים. ניצחנו אותם במיגים. יש לנו כאן מיליון ורבע רוסים אורגינל. פוטין חבר שלנו וקיבל מאיתנו רשות להפציץ בסוריה. הוא עושה לנו עבודה טובה בסוריה. כך יש לפחות סיבה טובה לרצות שהרוסים יזכו במקום ראשון במונדיאל.

    1. כל הכבוד לילד. בלגיה בפנים. ניימאר מצטרף למסי ולרונלדו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עוזי

אובדן רגש הבושה

המנהיגים כיום מתנהלים בעולם פוליטי חסר בושה

דילוג לתוכן