אחים שריפה

מסי לא בא, העפיפונים ממשיכים להגיע
צילום של מסי מתגלח
מסי מתגלח צילום באדיבות ג'ילט

כבר בלילה, ברגע שנודע כי משחק הראווה של נבחרת ארגנטינה מול נבחרת ישראל בוטל, התחלתי לתהות. לא הייתי בטוחה שהעניין גמור. אולי בכל זאת ביבי יפנה לטראמפ כמו תמיד, ואולי ינסה להציל משהו מהטרגדיה האיומה הזאת. טוב נו, זה לא עד כדי כך נורא, הרי לא טרחו להזמין אותי, אבל לא נעים.

בבוקר גיליתי שזהו, שזה גמור. שהמיליונים – אמנם בודדים, בערך 3 מיליון דולר, אם כי לא ספרתי במדויק – בכל זאת הלכו קיבינימט. ששוב בזבזו את כספי המיסים שלנו על תאווה מגלומנית של פוליטיקאים שדאגו בעיקר למקורבים ולשמם. ושהפעם טראמפ לא יכול להתערב.

האמת, זה בעיקר מה שצרם לי. שברגעים קשים כאלה טראמפ לא יכול לעזור. הרי ברור שהכול פוליטיקה, אז איך זה? טוב נו, כדורגל עולמי זה לא במנדט של ארצות הברית. ובכל זאת, כדורגל זה האימא של הפוליטיקה. מי שבקיא בהיסטוריה של ההתאחדות לכדורגל העולמית ובכלל בקבוצות, יודע שפוליטיקה זה כנראה שם המשחק.

אז מה למדנו מכל זה: למדנו בעיקר שכדורגל זה לא ג'ירו ד'איטליה, כאן אין לנו משקיע פרטי שמביא ספורט בעשרות מיליונים. כדורגל זה התאחדות שלמה שמאחוריה הרבה מאוד תחבולות ותככים, חיסולי חשבונות, אגו וגם הרבה מאוד מדינות עוינות לישראל, שיודעות גם ברגע האחרון לאכזב קהל שלם ולבטל משחק בגלל פרשנות פוליטית.

אבל רגע, גם אחרי כל זה אני שוב תוהה: ביטול המשחק זה טוב או רע ליהודים? אז גם כאן תלוי אילו יהודים: אלו שהצליחו לרכוש לעצמם כרטיסים דרך האתר הרשמי, ושכספם יוחזר במלואו, כפי שפורסם, או אלו שהצליחו לרכוש כמות כרטיסים מטורפת במחיר סביר וספסרו אותם באלפי שקלים לאנשים שכספם כנראה ירד לטמיון? ואולי זה בכלל רע ליהודים שמימנו מכספי המיסים שלהם את המשחק הזה, שבסוף בוטל?

אבל רגע, מה עם היהודייה רגב, שרת התרבות – מה יהיה עליה? על מה היא תתהדר ואת מי היא תאשים? לא ברור. וזה מה שהכי מלחיץ אותי עכשיו. העתיד לבוא מצד השרה מירי רגב לנוכח ביטול המשחק. איזה פרויקט מגלומני היא תיצור לחגיגות ה-71, 72, 73, כי לפי ההתנהלות שלה בשנה האחרונה אין לדעת, ונדמה שהיא תישאר בשורות ההנהגה הישראלית לנצח, יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אבל אם נהיה קצת יותר רציניים ופחות ציניים, תכל'ס ישראל לא צריכה גולים של ארגנטינה בישראל – וברור שזה מה שהיה קורה לו התקיים כאן המשחק המהולל. ישראל גם לא צריכה איומים של שריפות, גם כך הן פורצות על גבולותיה מדי יום בגלל טרור פלסטיני. ביטול המשחק, ועוד בימים שרופים אלו, רק מעיד עד כמה ההנהגה הישראלית מנותקת מיחסי ציבור בין-לאומיים ועסוקה ביחסי ציבור פנימיים על חשבון משלמי המיסים.

טוב תעשה ישראל אם תתחיל לחשוב כיצד להגן על תושביה מגל השריפות המשתולל ותעצור אותן, כי לתושבים באזור הדרום, שלא כמו לארגנטינאים, אין לאן לברוח.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

 1. באופן אישי, אין לי כל עניין בכדורגל, אדרבא, אני מתרחק מכול דבר הקשור אליו, במיוחד בישראל, כי נגוע בפוליטיקה קרתנית, עלובה ומעליבה למדי, כך שברמה המקצועית, מסי כן או לא- לא מעינייני.
  אבל מסתבר שיש לספורט משמעות הצהרתית ברמה הלאומית, כאשר מלחמות עוברות סובלימציה ומועתקות לאצטדיון ללא שפיכות דמים אבל עם אותן אמוציות בדיוק. ולכן מצער ששוב ישראל הפסידה בקרב תקשורתי על אהדת העולם.
  אני מתקשה להבין את השמחה לאיד מצד התקשורת למצב העגום שנקלעה ישראל כאשר כוחות ההחרמה ואיומי הפלסטינאים ניצחו שוב. השנאה לרגב היא כול כך גדולה, עד שקולות הצהלה שלנו עצמנו מהכשלון גוברים על קולות ההגיון. וכרגיל, קודם כול מחפשים היכן אנו אשמים, שאר העולם בסדר גמור..

  1. אין שמחה לאיד, יש כאן שרה שמתנהלת בצורה עקומה, מעוות על חשבון משלמי המיסים. אני מרידה בין הגברת לבין מצבה העגום של ישראל שגם באיזשהו מקום קשור להנהגה ולהתנהלות של אותה גברת…

  1. כלומר, מבחינתך, המשחק בירושלים בוטל רק בגלל מירי רגב, לא בגלל החרם שהטיל BDS, לא בגלל איומי רגו'ב הפלשטינאי לשרוף את חולצות מסי בכול מקום שבו יהיה בעולם, לא בגלל מעורבות קטאר שהבטיחה לארגנטינאים לשלם את החזר המיליונים, רק מירי שמאד רצתה (ואני מסכים, הרבה יותר מדי מאד) היא האשמה הבלעדית.. כול היתר הם בסדר גמור…

   אגב, את יכולה לנסות להכחיש, אבל אי אפשר להתעלם מהשמחה לאיד, לא רק שלך באופן אישי, אלא התקשורת כולה.

   מבחינתי- רק בגלל שערוריית הכרטיסים, הייתי מבטל את המשחק, זו הבושה הישראלית הגדולה ביותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של צביה

לא אוהבת

שיר על סדרי עדיפויות