סליחה שצדקתי

מצבה העגום של מכבי תל אביב בכדורסל
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

לפני שלושה חודשים בערך, כאשר קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל הייתה, לדעת ״מומחי״ הענף בישראל, בדרכה לעונה אירופית מוצלחת ואולי אפילו חלומית, העזתי וכתבתי כאן באתר JOKOPOST שזה לא יקרה. טענתי כי הסיכוי של מכבי ת"א להעפיל ל"פיינל פור" או לשלב ההצלבה נמוך ביותר.

הפרשנים, שחלקם מוטים, הסתנוורו מהתוצאות של מכבי בסיבוב המשחקים הראשון. הם התעלמו מהיכולת האמתית שהפגינה הקבוצה, וגם מהגרלת המשחקים הנוחה שהייתה לה ושהובילה לתשעה משחקי בית לעומת שישה משחקי חוץ בלבד. לא נתקלתי אפילו בפרשן אחד לרפואה שניתח באופן ענייני את סיכוייה של מכבי להגיע למשחקי ההצלבה. חלקם מעוטי ידע, חלקם מלחכי פנכה, אחרים טומנים ראשם בחול.

אחרי פרסום מאמרי האמור קיבלתי אין-ספור פניות שהטון שלהן היה בדרך כלל כעוס. כיצד אני מעז לפקפק בקבוצת החלומות המחודשת של מכבי תל אביב. ניסיתי להסביר שוב ושוב כי איני זורם עם התקשורת המוטֵית שמייצרת עניין מלאכותי סביב הקבוצה הכושלת, שהרי הכתובת על הקיר ברורה ובאותיות זועקות.

אחרי ההפסד הביתי לפנאתינייקוס ביום חמישי החולף, התמונה התבהרה. אולם חשוב להבין כי אפילו הייתה מכבי תל אביב מנצחת את היוונים במשחק זה, סיכוייה היו נשארים אפסיים. רבים כותבים מאמרי פרשנות אחרי קרות הדברים, זוהי חוכמה שלאחר מעשה. פרשן הוא מי שיודע לנתח התרחשויות טרם היקרותן, תוך כדי בחינת המצב ובהישענות על עובדות ותובנות. לא אחזור על כל מה שאמרתי במאמרי הקודם. ניתחתי ונימקתי את קביעתי. לא נותר אלא לקוות כי כעת ייפקחו העיניים ויוסקו המסקנות לגבי העתיד. הלוואי!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של נח

על סף תהום

בקרוב נדע אם אנחנו כבר נמצאים בדיקטטורה

תמונה של אביה

מהפכה או רפורמה?

בליץ החקיקה של לוין ורוטמן יפגע בדמוקרטיה הישראלית