שום כלום?

הפועל כפר סבא – לאן?
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

יצחק שום הוא לבטח אחד מהכוכבים היותר נוצצים של הכדורגל הישראלי בחמישים השנים האחרונות. שום היה שחקן כוכב בנבחרת ישראל האגדית בגביע העולם במקסיקו 1970, קפטן הנבחרת, כוכב וקפטן הפועל כפר סבא בימיה הגדולים ומאמן עתיר הישגים בארץ ובחו״ל. הפעם עסקינן לא בשום השחקן ולא המאמן, אלא בשום שרכש את קבוצת נעוריו הפועל כפר סבא, וכך, כשהוא חובש את כובע הבעלים, הפך לשום כלום, מה שמוכיח שלא כל הנוצץ זהב הוא ולא לכל שחקן או מאמן עבר מובטחת הצלחה כבעלים.

הפועל כפר סבא בעידן יצחק שום הבעלים דווקא התחילה את העונה בקול תרועה גדולה והובילה את הליגה הלאומית בהצלחה מסחררת, ואף סומנה כמועמדת ודאית לעלות לליגת העל והכול תחת שרביטו של המאמן מסאי דגו. אבל תוך כדי ההצלחות וצבירת הנקודות התפתח משבר מתוקשר בין הבעלים שום למאמן דגו. לפחות על פי הדיווחים שפורסמו, גולת הכותרת של העימות בעלים-מאמן הייתה המחלוקת על אי-הכללתו בהרכב של נכדו של המאמן, הבן של אמיר שלח כוכב מכבי תל-אביב ונבחרת ישראל בעבר ושל עדי, הבת של יצחק שום.

מבלי להיכנס לנבכי הסכסוך שום-דגו, התוצאה לא איחרה להגיע. שום הבעלים פיטר את דגו המאמן בעוד הקבוצה ממוקמת במקום הראשון בטבלה. שום עצמו ירד לקווים כמאמן עד למינויו של הליטאי זאוטאוטאס לפני שבועיים, והתוצאה: הפועל כפר סבא הפכה מקבוצה תוססת ומצליחה לקבוצה כושלת שבמהלך ששת משחקיה האחרונים לא ניצחה.

מסאי דגו הוא מאמן צעיר ומוכשר שבוודאי עוד יקבל בעתיד הזדמנות להוכיח שהוא מאמן ראוי. יצחק שום למד על בשרו שלהיות בעלים, על כל המשתמע מכך, אינו דומה לרקורד שלך כמאמן ושחקן.

הפועל כפר סבא תמשיך להיאבק על עלייה לליגת העל, אבל במעמד כמעט שוויוני לזה של עוד ארבע קבוצות אחרות. כך או כך, שום לא יכול לספר לנו שלא היה כלום, כי היה בום גדול בכפר סבא!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. אתה אומר דברים נכונים וחשובים. ברור שלא כולם אוהבים. אבל אתה הרי לא נרתע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מלחמה על הבית

מלחמת הקיום של היום דורשת חשיבה מחודשת