חשבון פשוט

למכבי ת"א סיכויים קלושים להגיע למשחקי ההצלבה
אוהדי מכבי
צילום: אבי קדמי wikipedia commons

מכבי תל אביב בכדורסל דורסת את הליגה עם מעידה ביתית יחידה מול הפועל חולון, ובכל זאת, לדעתי הליגה המקומית בעונה הנוכחית היא אחת החלשות שידע הכדורסל הישראלי אי פעם. ליגת פח, בשפת הרחוב.

אמנם, מאזנה של מכבי תל אביב ביורוליג עם תום הסיבוב הראשון הוא שמונה ניצחונות לעומת שבעה הפסדים. לכאורה מאזן חיובי. אבל נשים לב שמתוך חמישה עשר המשחקים ששיחקה מכבי תל אביב, תשעה היו משחקי בית ושישה משחקי חוץ, ואת חשיבות הביתיות הרי מיותר להסביר, לבטח כאשר מדובר בקבוצה שביתה הוא מבצרה.

יודעי דבר אומרים שחמישים אחוזי הצלחה עם תום שלושים מחזורי היורוליג יבטיחו מקום בשמינייה הראשונה והגשמת המטרה – העפלה לשלב ההצלבה. השאלה הגדולה היא מה הסיכויים האמיתיים של מכבי תל אביב להשיג חמישים אחוזי הצלחה, כלומר חמישה עשר ניצחונות בסך הכול, או בלשון פשוטה יותר: כיצד מנצחים עוד שבעה משחקים לפחות, כאשר יש רק שישה משחקי בית הכוללים התמודדויות נגד קבוצות-על כמו צסק"א מוסקבה ופאנאתינייקוס אתונה.

איני מצליח להבין מדוע הפרשנים אינם אומרים לציבור את האמת לאמיתה. אולי הם פשוט לא הפנימו שיש הבדל מהותי בין לראות כדורסל לבין להבין כדורסל. ייתכן שהפרשנים לא תמיד אומרים את מה שהם חושבים בגלל שיקולים זרים? מכבי תל אביב מודל 2017/18 זוכה לשלל סופרלטיבים, שלא לדבר על מאמנה נבן ספחיה, המוצג לעיתים על תקן ״אלוהים״.

אמנם, מכבי תל אביב של העונה טובה יותר ממכבי תל אביב של העונה שעברה, ונבן ספחיה המאמן שולט בשחקנים טוב מששלטו בה ארבעת המאמנים יחדיו במהלך עונת אשתקד. אך אחרי תקופה ארוכה כעוזר באן-בי-איי, הוא מראה סימני חלודה בניהול המשחק, ואת הקרב האחרון נגד מלאגה הפסיד במו ניהולו… הקבוצה עצמה מורכבת מאוסף שחקנים זרים שכל אחד מהם כיכב בקבוצתו בעבר, אך באופיים אינם שחקני כדורסל קבוצתי של ממש. לשחקנים הישראלים והמתאזרחים אין כל משקל בזירה האירופית, וכך נשענת מכבי על יכולת אישית של הכוכבים בכל משחק ומשחק.

יש להודות באמת: סיכויי מכבי תל אביב להרחיק עד לפיינל פור, או אפילו עד לשלב ההצלבה, קלושים למדי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. אחת הסיבות שלא אומרים את האמת היא שהפרשנים לא רוצים להוריד את הבאז החיובי שיש סביב הקבוצה אחרי השנתיים האחרונות בהן הקבוצה הציגה כדורסל נוראי. חוסר עניין יגרום לירידה ברייטינג במשחקיה ביורוליג

  2. אוהדי מכבי במקום לבוא בטענות לקבוצה באם בטענות למי שאומר את האמת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן