שרת הספורט וצרת הספורט

יש להעביר את תשומת הלב מכדורגל לכדורסל
צילום של רגב
שרת התחבורה מירי רגב צילום: נחום עסיס commons.wikimedia.org

שרת התרבות והספורט מירי רגב פתחה בשבוע שעבר בקמפיין לטובת שיפור הכדורגל בישראל ואף הכריזה על התקשרות עם חברה בין-לאומית שתבדוק את תחלואי הכדורגל הישראלי ותמליץ על דרכי פעולה.

השרה צייצה, התקשורת פרסמה ובפועל לא יקרה דבר לטובת קידומו של הכדורגל שלנו, זולת בזבוז כסף ציבורי בעבור ההתקשרות עם החברה הבין-לאומית. איני יודע מי הם יועצי השרה לענייני כדורגל, אבל נראה לי שמירי רגב פשוט נלחצה כאשר פורסם דירוג נבחרות הכדורגל של פיפ״א ונבחרת ישראל מצאה עצמה במקום נחות לעומת נבחרת פלסטין, אחרת קשה להבין מה מאיץ את השרה לפעולות סרק כאשר הנבחרת רשמה קמפיין עלוב דווקא במשמרת שלה.

אף יועץ מחו״ל לא יצליח לחולל שינוי במציאות העגומה של הכדורגל הישראלי, מציאות הנובעת מחוסר תרבות הספורט במדינה שתחגוג בעוד חצי שנה שבעים שנות עצמאות. הרי ממשלות ישראל מעולם לא הציבו את הספורט במקום הראוי לו והתקציבים המופנים לספורט הם מהנמוכים במדינות העולם הנאור.

כדורגל אמיתי אין לנו כבר עשרות בשנים, אבל כדורסל היה לנו, ובגדול. אולם בשנים האחרונות גם הכדורסל, שנחשב פעם לענף הספורט הייצוגי הראשון במעלה שלנו, נמצא עצמו בשפל המדרגה. הניהול, המושחת לדעתי, של איגוד הכדורסל מקרין על כל הענף ובכל קמפיין וקמפיין – כגודל הציפיות כך גודל האכזבה. חבל שיועציה של שרת התרבות והספורט אינם לוחשים באוזנה בכיוון הנכון. הרי כדורגל משובח אין פה ומעולם לא היה, אבל כדורסל משובח היה ויש סיכוי שעוד יהיה, אילו הייתה השרה מתמקדת במקום שיש סיכוי ומנערת את העסקונה בביצה לטובת ניהול ראוי.

רק השבוע ראינו את נבחרת ישראל בכדורסל, בהרכב חסר, מובסת על ידי נבחרת יוון בהרכב חסר מאוד. אף מילה רעה על עודד קטש המאמן הלאומי, כי כל הכדורסל נגוע במחלה ממארת. הליגה הישראלית משוחקת ברמה ירודה שאינה מזכירה את הכדורסל שהיה לנו פעם, והתוצאות הלא משכנעות, בלשון המעטה, של הקבוצות הישראליות בגביעי אירופה השונים מעידות על כך ביתר שאת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

 1. 1. בימי חודורוב, סטלמך ושייע גלזר כן היה כאן כדורגל משובח.
  2. מה אתה מתלונן על הגברת, היא לא מסוגלת לבנות וגם לא להרוס. גם אין לה מוטיבציה לכך.
  3. מה אתה לא מבין – הוא מביאה יעוץ מחול כדי שיכתבו המלצה לסלק את יו"ר ההתאחדות לכדורגל המפא"יניק. במקומו היא בטח תביא מישהו מהדודים.
  4. אם אתה קורא לכדורסל המבוסס על כוכבים אפרואמריקאיים כדורסל ישראלי מצטיין – יבושם לך.
  5. אני מציע שניתן לפלסטינים תמיד לנצח אותנו בכדורגל וגם ננפח את האגו של ג'יבריל רג'וב. שאנחנו ננצח בתחומים הבאמת חשובים. הרי צריך לתת לפלסטינים משהוא.

 2. שרת הספורט עסוקה בהגברת הפופולריות בקרב משתתפי הפריימריס

 3. נגד שרת הספורט בהשתתפות שמונה מפגינים. ביקורת מוגזמת כל הזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך