החוליגנים האדומים

ההתפרעויות של אוהדי הפועל ת"א בכדורסל
צבע אדום
commons.wikimedia.org

נניח בצד לרגע את הכישלון המקצועי היחסי הצפוי להפועל תל אביב בכדורסל בעונת המשחקים שיצאה לדרך, ונתמקד בהתנהלות של הקהל האדום, כמו שראינו במשחק הבית של הקבוצה נגד הפועל ירושלים כולל פגיעות במאבטחים. התפרעויות בכלל מאפיינות את ה״קומץ״ שמכתיב את סדר היום ביציעים בשנים האחרונות וגורר עמו עונשי רדיוס וקנסות כספיים.

לדעתי אותה קבוצת "חוליגנים", כפי שמכנים אותם היום חברי הנהלת הקבוצה ואוהדים אחרים, לא היו מצליחים להזיק כל כך לקבוצתם אלמלא היו מקבלים תמיכה מרומזת מהנהלת הקבוצה ומהעומד בראשה, רמי כהן. אלה מקיימים יחסי ידידות עם החלק השלילי בקבוצת האוהדים. כמובן יש גם אוהדים טובים, אבל חלק מהם כבר הדיר רגליו ממשחקים, למשל ממשחק הבית נגד הפועל אילת.

לפני תחילת העונה ציפתה הקבוצה להצלחות מהדהדות, והנה היא פותחת עונה במאזן מקרטע של שלושה ניצחונות ושני הפסדים. אבל העניין החמור באמת הוא התדמית השלילית המתפתחת בשל התנהגות מחפירה ביותר של אוהדיה. לאוהדי הקבוצה דרוש טיפול נמרץ שיעקור מן השורש את נגע האלימות. אני סבור כי אין כל סיכוי לראות את האור בקצה המנהרה, כל עוד קודקוד פירמידת הקבוצה בעייתי ושנוי במחלוקת בהתנהגותו ואיננו נלחם בנחישות ובעוצמה בתופעה הנלוזה. זוהי דעתי ודעתם של נוספים שהתבטאו בנושא בפומבי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

6 תגובות

  1. שאול כל מה שנכתב לדעתי היית עדין מידי בנושא הכאוב שנקרא אוהדי הפועל תל אביב. הם כבר מזמן לא קומץ..שהיו קומץ המערכת התגברה עליהם היום הם הרוב ואין יכולת שליטה עליהם ..הרסו כל חלקה טובה גם בכדורגל שעוד לא נאמרה המילה האחרונה בהתנהגות.לסיכום שאול היקר מתגעגעים אליך ולניהול הנבון והמחושב שלך ..הימים היפים של הפועל תל אביב עד ש… שוב הקומץ.. אוהבים אותך שאול היקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אורית

שינון ולא יותר

הערכת הלמידה בישיבות על פי הטקסונומיה של בלום

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן