קרב הפרזנטורים של מותגי הספורט

השפעת אמירתו של דוראנט על אנדר ארמור
תמונת השחקן
קוינג דוראנט Flickr commons.wikimedia.org

"אף אחד לא רוצה לשחק בנעלי אנדר ארמור, אני מצטער, השחקנים הכי טובים בטח לא רוצים, כי הם משחקים בנעלי נייקי", אמר קווין דוראנט, כוכב הגולדן סטייט, בפודקאסט של ביל סימונס. דוראנט נבחר בעונה החולפת ל-MVP של גמר הפלייאוף, ומשמש כפרזנטור של נייקי.

דוראנט אמר את הדברים כשנשאל מדוע קבוצת הכדורסל של מכללת מרלינד, שנחשבה בעבר לאחת הקבוצות החזקות בארה"ב, לא מצליחה לחזור למרכז הבמה.

דבריו הכעיסו אנשים רבים בתעשיית הספורט ובעיקר בעולם החסויות, ואולי הטילו צל כבד על החסות שאנדר ארמור מעניקה למרלינד כבר משנת 2008. להזכירכם, בשנת 2014 חודש החוזה לעוד 10 שנים תמורת 34 מיליון דולר, ועל פיו שחקני מרילנד משחקים בנעלי אנדר ארמור.

דוראנט לא הסתפק במילים הללו, הוא המשיך להתעלל באנדר ארמור והוסיף כי "מבחינת השחקנים הטובים ביותר, לחברות הנעליים יש השפעה של ממש על בחירת המכללה שבה הם ישחקו", וכשנשאל האם דיבר על כך עם חברו לקבוצה סטף קרי, שהוא כידוע הפרזנטור המרכזי של אנדר ארמור, השיב דוראנט: "כולם יודעים את זה…".

אבל הסיפור האמיתי בעניין הזה שייך לשוק ההון. דבריו של דוראנט הובילו מיידית לירידה של 3% במניית אנדר ארמור UAA, והיא הגיעה לשפל שנתי של 7 מיליארד דולר, זאת לאחר ירידה של כ-60% בשנה האחרונה.

הסיפור הלכאורה מגוחך הזה, הוא משמעותי בשוק ההון. במאמר שכתבתי כאן באתר לפני שנתיים, "פרזנטורים הם שם המשחק", השוויתי בין אנדר ארמור, אדידס ונייק. אנדר ארמור הייתה אז כוכבת עולה. והנה היום, אמירתו של דוראנט מוכיחה בדיוק את שכתבתי במאמר – הקרב האמיתי בספורט מתחולל בין הפרזנטורים, והיום להיות פרזנטור של נייק זה בעיקר להיות במקום הראשון. להיות מוביל.

לאורך כל השנים נייק שומרת על ההגמוניה בעולם מוצרי הספורט למיניהם. כניסתה של אנדר ארמור למשחק בעשור האחרון, שינתה מעט את החוקים, אך אף שהיא כל הזמן נושפת בעורפה של נייק, היא עדיין לא זוכה להצלחה רבה. נייק לא נחה לרגע, ואם לפני כשנתיים עלה החשש שאנדר ארמור תתחיל להוביל, החשש הזה נמוג, אך יש לזכור שהכול עוד יכול להשתנות.

אם אנדר ארמור תתייחס ברצינות לדבריו של דוראנט היא עלולה להוות איום ממשי על נייק. אנדר ארמור לא תוותר בקלות לנייק ותידרש להיות יצירתית יותר.

בארצות הברית של אמריקה, אימפריית צריכת הספורט העולמית, הכול אפשרי. עכשיו נותר לגלות מי יהיה ה-MPV של אנדר ארמור. מה שבטוח הוא שמלחמת הענקים בין שתי החברות הללו מרתקת. שוק ההון והמשקיעים אוהבים את המלחמה בין שתי החברות, ואולי עוד נזכה לראות באנדר ארמור את הזינוק ההיסטורי-היסטרי שחל במניה שלה בין השנים 2007–2015 עת עלתה מ-2 דולר ל-97 דולר.

ראו הוזהרתם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

2 תגובות

  1. הספורט כמעט נשכח
    גם הקבוצות וגם השחקנים מסנוורים מככסף
    אין שום ערכים

  2. שלהם עושים הפרזנטורים פרסום הנו זעום והם נמכרים בסכומים מוגזמים בזכות המפורסמים. המסכנים באסיה שמייצרים בפועל מקבלים פרוטות. הפרזנטורים מקבלים מיליונים. ובעלי המניות והסוחרים במניות מרויחים או מפסידים מילירדים בהתאם למידת הצלחתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של צביה

לא אוהבת

שיר על סדרי עדיפויות