אצטדיון, מאמן, יו"ר התאחדות

זילות משחקיה של הנבחרת הלאומית בכדורגל
צילום של אייזנברג
שאול אייזנברג

איני מצליח לזכור מתי היה העניין הציבורי בנבחרת הלאומית ירוד כל כך כמו בתקופה הנוכחית. תהיה התוצאה במשחק הביתי בחיפה נגד מקדוניה אשר תהיה, זה לא מעניין לפני ולא יעניין אחרי. נבחרת ישראל בכדורגל ירדה מנכסיה בעידן עופר עיני כיושב ראש ההתאחדות ואלישע לוי כמאמן הלאומי.

את החטא הראשון של נבחרת ישראל עשתה ההתאחדות לכדורגל, כאשר הוחלט לעזוב את האצטדיון הלאומי ברמת גן ולנדוד בין חיפה, ירושלים ומקומות נוספים. ההחלטה לא מצאה אהדה בקרב הקהל, שהיה מחובר לנוסטלגיה של אצטדיון רמת גן וגם למיקומו במרכז הארץ – נקודת משיכה בפני עצמה.

החטא השני הוא חוסר הכריזמה של יושב ראש ההתאחדות ושל המאמן הלאומי. עופר עיני הוא בוודאי אדם איכותי ומנהיג עובדים, אבל הקשר שלו לכדורגל מקרי ותו לא. אוהדי הכדורגל אהבו את הלהט של גברי לוי, את הרקע הכדורגלני של איצ׳ה מנחם ולטוב ולרע – את הטירוף של אבי לוזון. עופר עיני, עבור אוהדי הכדורגל, הוא עסקן קטן. אלישע לוי גם הוא אדם איכותי ומאמן כדורגל ראוי, אבל מבחינת אוהדי הכדורגל אינו דמות כריזמטית.

תארו לעצמכם שגיורא שפיגל היה יושב ראש ההתאחדות ואייל ברקוביץ' או אלי אוחנה – המאמן הלאומי. הם היו מביאים תקשורת מתמדת, עניין ציבורי, גם כאשר מאגר הנקודות של הנבחרת לא היה משביע רצון. העבר כבר הוכיח שבתקופות אחרות הגיעו לאצטדיון רמת גן עשרות אלפי צופים גם למשחקים חסרי מהות, כמו נגד קפריסין, סן מארינו וכדומה.

תוסיפו לכל אלה את מערך ההסברה והשיווק הלוקה בחסר של ההתאחדות לכדורגל והכול יחדיו מביא אותנו למציאות עגומה. מובן שאי אפשר לשחרר את השחקנים מחובת ההוכחה שהכול יכול היה להיות אחרת אילו התוצאות היו טובות, אבל אם נודה על האמת, בדפי ההיסטוריה רשומות לנו רק מעט תוצאות משביעות רצון. לחשוב שרק לפני 12 שנים סיפק לנו אברם גרנט קמפיין חלומי עם 40 אלף צופים בכל משחק ביתי באצטדיון רמת גן – הרי לכם המחשה לגודל הכישלון.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. תמשיך
    אתה היחידי שכותב מראש מה יהיה ולא ניתוח אחרי המוות

  2. גם אם לא מגיעים למשחקים.זאת הנבחרת של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

פשיטת רגל

נתון מחריד ומבשר רע בנוגע לילדינו