תמיכה כן, אך לא בכסף נזיל

רשויות מקומיות ותמיכתן בקבוצות ספורט
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

חברי צבי ליבר, עורך המקומון ״נתניה״, חשף ללא מורא וללא משוא פנים את השחיתות בעיריית נתניה. הוא תרם במישרין או בעקיפין למעצרה של ראשת העיר מרים פיירברג ולהמלצות המשטרה להגיש נגדה כתבי אישום בסעיפי שחיתות שונים.

צבי ליבר הוא גם איש ספורט מוכר וידוע, ולא חסך את ביקורתו על המו״ם של מרים פיירברג עם אליהו אליהו לרכישת מכבי נתניה, מהלך שכמעט מוטט את קבוצת הכדורגל הפופולארית ובסופו של דבר הסתיים במאסר ממושך של הרוכש המתחזה. מאז הוא נאבק למען ניתוק העיריות ממעורבות בניהול קבוצות הספורט הייצוגיות. הנה לפניכם קטע ממאמרו ״לא מעוקצכם ולא מדובשכם״, שפורסם בשבוע שעבר בתקשורת הכתובה: ״תופעת המעורבות השערורייתית של הרשויות המקומיות בקבוצות המקצועניות זועקת לשמיים ומשרד הפנים לצערנו פועל בעצלתיים. העבר מוכיח שכל המעורבויות המאסיביות של רשויות מקומיות בקבוצות מקצועניות בראשות ההנהגה העירונית הסתיימו בכי רע".

צבי סבור כי הפוליטיקאים שתפקידם לתמוך ולטפח את הספורט העממי גולשים לתמיכות, מענקים והטבות לקבוצות הייצוגיות רק בשל רצונם לזכות בפרסום. במקום לקדם את עצמם בקמפיינים בכספם שלהם, הם עושים זאת באמצעות הקבוצות המקצועניות, ומשתמשים בכספי משלמי המסים.

משרד הפנים אמנם מטפל בנושא ומציב מגבלות, אבל עושה מעט מדי ולעתים מאוחר מדי, והרשויות ממשיכות להתנהל בדרכים עקלקלות. יתרה מזאת, בדרך כלל הכתובת על הקיר, שכן הקבוצות, שתלויות עד צווארן ברשות המקומית, מתחנפות לראש העיר ומעניקות לו את הבמה ברגעי השמחה.

אני מסכים עם צבי כי רצוי שראשי הרשויות שחפצים לשמור על טוהר מידות יסייעו לקבוצות הספורט המקצועניות במתקנים, אבל לא בכסף של ממש. אחרת יתקשו לתת דין וחשבון לציבור ולהסביר לאן הלך כספו. קרבה שנת בחירות ברשויות המקומיות, ויפה שעה אחת קודם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

7 תגובות

  1. כל הכבוד לצבי ליבר, המלחמה בשחיתות בכלל ובספורט בפרט חייבת לנער את הבקרה הממלכתית ואם אין כזאת להעביר ללהב 433.

  2. אי אפשר לפתור את השחיתות הזאת באופן ספציפי בלי לחסל את השחיתות השלטונית בכלל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של דורון

גַּלִּי

שיר על "כולם"