פרס ישראל לעיתונאית יפעת גליק

מכבי ת"א בכדורסל נחשפת בסדרת תחקירים מרשימה
צילום של מזרחי
שמעון מזרחי צילום:שמעון קדמי commons.wikimedia.org

למען האמת, במאמר זה רציתי להתמקד בכדורסל. אחרי ככלות הכול, סדרות רבע גמר הפליי-אוף מספקות לנו הרבה מתח ועניין. מכבי תל אביב ומכבי חיפה כבר בפיינל פור, הפועל ירושלים נגד נהריה והפועל אילת נגד מכבי ראשון לציון חזרו לחיים וביום חמישי משחקי ההכרעה. בשבוע הבא הפיינל פור: מכבי תל אביב נגד מכבי חיפה והמנצחת במשחק הפועל אילת-מכבי ראשון לציון נגד המנצחת במשחק הפועל ירושלים-הפועל נהריה. יהיה מעניין.

אבל הפעם ארחיב את היריעה בנושא סדרת התחקירים המדהימה של העיתונאית יפעת גליק על מכבי תל אביב בכדורסל וקברניטיה, ובמיוחד שמעון מזרחי, מי שמזוהה עם הקבוצה בארבעים ושמונה השנים האחרונות. הסדרה נמצאת בעיצומה ואפשר לחזות בפרקיה בין היתר גם היום ומחר.

שני הפרקים הראשונים של התחקיר, ששודרו במסגרת חדשות המהדורה המרכזית של התאגיד החדש, הציגו את מזרחי ומכבי תל אביב בסגנון המאפיה. שמעון מזרחי, שלחובתו 32 עבירות תנועה, משדל עדים לשנות את עדותם בתיקי תאונות דרכים קשות ובד בבד "לא שמע ולא ידע" על הבנק של מוני פנאן, שהתנהל מתוך חדר ההלבשה של הקבוצה.

על פי כתבותיה של יפעת גליק מצטייר שמעון מזרחי כאחרון המאפיונרים, וחשיפת פרצופו האמתי של היושב ראש המיתולוגי של מכבי תל אביב וממלא מקום יושב ראש איגוד הכדורסל לדורותיו אינה מוסיפה כבוד לכדורסל הישראלי. אמנם מזרחי הודיע בתחילת השבוע כי להבא ישב ביציע במשחקי קבוצתו, אבל דומה שזה מעט מדי ומאוחר מדי למי שככל הנראה תעתע בספורט בישראל שנים הרבה.

הקטע המביך ביותר בתחקיר מתייחס לפרס ישראל שקיבל מזרחי חרף מחאות של רבים וטובים, ולכך נוסף גילוי חדש: שהיה אפילו חבר דירקטוריון של מכבי תל אביב שחשב שהוא אינו ראוי לפרס. טל ברודי האגדי, שהיה יושב ראש הוועדה שבחרה בבוס שלו במכבי, התנועע באי נוחות בכסאו כאשר נשאל אם ידע שאפילו חבר דירקטוריון הקבוצה התנגד למתן הפרס למזרחי.

כך או כך, ביומיים האחרונים נשמעים קולות של בכירים ומכובדים הטוענים שחייבים לעשות מעשה ולשלול את הפרס מדון שמעון על רקע הגילויים בתחקיר התאגיד. אז אולי טוב יעשו חכמינו אם יעבירו את פרס ישראל לעיתונאית יפעת גליק.

*

קישור לפרק מתוך הסדרה:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=302092260215737&id=220634478361516

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן