בדיחה עצובה

מצבה של מכבי תל אביב בכדורסל בכי רע
תמונה של שאול
שאול אייזנברג

הניצחון הביתי העלוב של מכבי תל אביב על קזאן ביורוליג 60:52 הוא בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. אחרי התבוסה בטורקיה לגלאטאסרי בהפרש 39 נקודות, למכבי תל אביב אין שום סיכוי להעפיל עם שמונה הראשונות לשלב הבא. יתר המשחקים של מכבי עד לסיום ליגת שלושים המחזורים הם לפרוטוקול בלבד.

כך או כך בעונה האירופית של 2016/17 מכבי תל אביב שברה שיאים. השיא הבולט ביותר הוא החלפת מאמנים בקצב החלפת גרביים… והתנהלות קטסטרופלית של הנהלה שאיבדה את הכיוון ואת המוניטין שאספה משך עשרות בשנים. יש פתגם האומר שבכל שלב של עשייה צריך להתחיל ישר כי ממילא הדברים מסתבכים בהמשך. אבל כאשר מתחילים עקום אין כל סיכוי לצאת מההסתבכות.

מכבי תל אביב התחילה עקום כאשר מינתה את ארז אדלשטיין למאמן בשלהי העונה שעברה. היה זה צעד היסטרי בעקבות הכישלון וההפסד למכבי ראשון לציון בחצי גמר אליפות המדינה. עם מינויו של ארז הכתובת הייתה על הקיר. תחילת העונה הצולעת בהנהגתו של אדלשטיין הביאה בסופו של דבר לאיבוד עשתונות מוחלט.

רמי הדר, עם ניסיון אימון מועט ברמות הגבוהות, קפץ מעמדת עוזר המאמן לתפקיד המאמן. אחרי שבועות ספורים המציאות אף הלכה והחמירה. צביקה שרף או פיני גרשון, שועלי כדורסל מבית היוצר של מכבי תל אביב, יכולים היו לעשות זאת אחרת, אבל בהנהלה מתחשבנת הם נשארו במקומות אחרים. ואחרי רמי הדר והמינוי הזמני של ליאור לובין התווסף חטא על פשע עם מינויו של העוזר של בלאט בדרושפאקה למאמן ראשי.

המאמן הלטבי נקלע לתוך מערבולת חסרת סיכוי. לכאורה העמידה מכבי תקציב שיא בעונה זו, אבל בכדורסל כמו בספורט בכלל – הכסף חשוב רק כאשר יודעים כיצד לנצל אותו. לפחות על פניו מכבי מצטיירת כבדיחה עצובה. המנהל המקצועי ניקולה ווייצ'יץ' לא מספק את הסחורה ואיש לא מבין בהשראת מה ומי הוא נמצא בתפקיד.

ראש הפירמידה, לפחות בתואר, היושב ראש שמעון מזרחי מצטייר כמי שעבר זמנו וחי על העבר מצויד בקמעות ובחזות מיוסרת המשדרת ״הצילו!״. לא מתקבלים על הדעת ההסברים ששמעון אינו קובע כפי שקבע בעבר, ולו משום שהתואר "יושב ראש" הוא תואר מחייב, לבטח בכל הנוגע לקבלת אחריות. בוודאי כל עוד לא שמענו את מזרחי – שמחזיק בתואר אלוף האמרות ״לא שמעתי״, ״לא ראיתי״, ״לא ידעתי״ – מבהיר שהוא אינו אחראי לקבלת ההחלטות המגוחכות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

3 תגובות

  1. הבדיחה היא האוהדים שממשיכים בכלל להתעניין
    לקח לי הרבה זמן להיגמל מהעבודה בעיניים על האוהדים כאשר האינטרסנטים מרוויחים ישירות והרבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך