נחוץ אורך רוח

יש למתן את הביקורת על נבחרת הכדורגל
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

דווקא אחרי שני ניצחונות רצופים – האחד בסקופיה על מקדוניה 2:1 והשני על ליכטנשטיין בירושלים 2:1 – ספגה נבחרת הכדורגל של ישראל קיתונות זעם בתקשורת, אולי ללא תקדים. מנצחים ומושמצים? יש ביקורת ויש ביקורת, אבל אחרי ככלות הכול חייבים לזכור שבכדורגל כמו בכדורגל התוצאה מדברת והמטרה היא שחשובה.

מלכתחילה כיוונה נבחרת ישראל למקום שלישי בבית, אחרי מעצמות הכדורגל העולמי ספרד ואיטליה. הפסד בית לאיטליה, ניצחון חוץ במקדוניה וניצחון בית על ליכטנשטיין מתיישרים עם הציפיות פחות או יותר. האבסורד הוא שדווקא אחרי ההפסד הביתי לאיטליה היו שניסו לנתח את הופעת הנבחרת שלנו בנימה אופטימית, אבל אחרי הניצחונות על מקדוניה וליכטנשטיין מנתחים את הנבחרת בנימה פסימית. הייתי בקטעים האלה עשרות שנים משני עברי המתרס, כעיתונאי שסיקר את הנבחרת וכקצין העיתונות של הנבחרת. חוויתי אכזבות לרוב, אבל גם רגעי גאווה.

לצערי, ההתייחסות כיום אל הנבחרת מצד התקשורת אינה הוגנת בלשון המעטה ואינה מקצועית בלשון חריפה. הרי רשמנו כבר הישגים לכאורה בניצחונות על צרפת 3:2, על אוסטריה 5:0 ועל בוסניה 3:1, היה לנו קמפיין מעולה עם תוצאות תיקו כפולות מול צרפת, אירלנד ושווייץ, אבל ליעד לא הגענו. לעומת זאת, אכזבות היו למכביר, תבוסות לנבחרות טובות – השיא היה ב-1999 עם 0:8 מול דנמרק בשני משחקי ההצלבה – והיו גם הפסדים ותוצאות תיקו מול נבחרות קטנות יחסית.

אך בקמפיין האחרון יצא לנו כל האוויר מבלון הציפיות בהפסד לקפריסין בירושלים. השחקן בועט בקשת ופתאום כדור ברשת… זהו כדורגל, רבותיי. נבחרת איטליה הגדולה לא התרגשה מניצחון ממוזל של 3:2 על מקדוניה בתוספת הזמן בתחילת השבוע, כי באיטליה סופרים את הנקודות ולמדו מלקחי העבר. היה לי הכבוד להיות קרוב לנבחרת איטליה במונדיאל 1982 החל ממשחקי השלב המוקדם בברצלונה. איטליה סיימה את כל שלושת משחקיה בתוצאת תיקו וביכולת רדודה. התקשורת האיטלקית שחטה את השחקנים והמאמן והיו שאף הרחיקו לכת והציעו לשלוח את הנבחרת הביתה. ההמשך ידוע לכול, כי מהניצחון 3:2 על ברזיל הכול נראה אחרת, וכך הגיעה הנבחרת עד למפגן החלומי במדריד נגד גרמניה בגמר 3:1 ולזכייה הנוצצת בגביע העולם.

אנחנו לא איטליה ולעולם לא נזכה בגביע העולם, אבל במציאות שלנו צריך, כל פעם מחדש, לתת אמון בשחקנים ובמאמן על צבירת הנקודות ולהתאזר באורך רוח כל עוד יש סיכוי לקמפיין. עם שש נקודות אחרי שלושה משחקים כל נביאי הזעם צריכים וחייבים למתן את הביקורת, לפחות עד לאחר המשחק הבא, בחודש הבא באלבניה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. גם לא המאמהים
    האשמה הנה המנהלים
    תקנו זאת ותהיה לנו נבחרת בולטת בהרבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך