"פורנו רך", רון קופמן???

תיקון ליחס מבזה לענף כדורעף חופים נשים
כדורעף חופים נשים צילום: David Bunting from England commons.wikimedia.org

באמת שלא יכולתי להתאפק ולהימנע מביקורת נוקבת על רון קופמן. הפעם קופמן בהחלט התעלה על עצמו במהלך הניתוח שלו בערוץ חמש, עת ששידר את הגיגיו בעניין המשחקים האולימפיים בתחום כדורעף חופים נשים.

"פורנו רך", לא פחות ולא יותר, כך כינה את משחקי הנשים באולימפיאדה כשניתח את משחקי כדורעף חופים. הוא בהחלט ניסה להיות עדין ומנומס בשלל מילים שגיבב סביב הניסיון לא להשתמש בגסויות מעולם הפורנו. "אם להיות עדין" היו מילותיו בטרם הוציא מעל לבו את ה"פורנו רך" הזה.

הגדיל לעשות שותפו לשידור, שהוסיף לדברי קופמן, כנראה כדי לחזק את הבעייתיות שהוא מוצא במשחקים הללו, את העובדה שברגע שאשתו נכנסה לסלון בעודו צופה במשחק כדורעף חופים נשים, מיד העביר תחנה. כאילו עשה משהו פסול. האם בביתו יש איסור על הספורט הזה?

בכלל, תהיתי מה קורה בביתם של אותם פרשנים שקופצים מיד ממשחקי כדורעף נשים לפורנו רך. איזה סוג של חיי אישות הם מנהלים, ומה קורה עם הסקס בביתם ובכלל בחייהם, אם כדורעף חופים מיד מדומה לפורנו?

מעניין שנשים העוסקות בניתוחים האולימפיים לא מחפשות את הפורנו הרך בקרב הגברים. הן אינן נפעמות מגופיהם המסוקסים של מתעמלי הקרקע, שלא נדבר על "עירום" הגברים בבריכות השחייה, שבכלל נחשב נועז, שומו שמים, ואינן פונות לניתוח אינטימי מחדר המיטות.

איך זה שרק הגברים מפליגים בכנפי הפורנו כשהם רואים את גופיהן המחוטבים של נשים עוטות בגד ים שהן שחקניות כדורעף אולימפיות? מה באמת עובר להם בראש? זה משהו שכנראה לא אצליח להבין לעולם.

אז בואו ונחזור לעניין, וכדי להפיג את עננת הסקס מכדורעף חופים (גם באולימפיאדה), נתחיל להבין קצת את הענף:

אז מתוך ויקיפדיה: "משחק כדורעף חופים הראשון שוחק ב-1920 בקליפורניה. […] באולימפיאדת אטלנטה 1996 הוכנס המשחק לתוכנית המשחקים האולימפיים. לאחר מכן, כדורעף חופים החל להתפתח, וברוב העולם יש כיום ליגות כדורעף חופים."

כללי המשחק בקצרה: שתי קבוצות עומדות זו מול זו בשני חלקי המגרש, וביניהן רשת. מטרת המשחק היא להעביר את הכדור מעל לרשת ולפגוע במגרש היריב. לכל קבוצה מותר לגעת בכדור עד שלוש נגיעות חוקיות כדי להעביר אותו לתחום הקבוצה השנייה.

עם כל הדימיון בניהם, כדורעף החופים שונה מכדורעף האולמות בכמה וכמה חוקים. בין היתר: זמן התגובה לשריקת השופט על מכת פתיחה, איסור העברת כדור במכה עילית, הקפדה על סדר הפותחים, חסימה נחשבת כנגיעה, היעדר עברות מסך, אי קיום קו אמצע, השחקנים יכולים לעמוד במגרש בכל מקום, ועוד.

אלה סוגי המכות בכדורעף:

מכת פתיחה (סרב) – במכת פתיחה תחתית היד מכה את הכדור מלמטה כלפי מעלה, במכת פתיחה עילית הכדור מוכה מלמעלה. כיום משתמשים בעיקר בפתיחה עילית במשחקים תחרותיים, כי זו מכה שקשה יותר לקבל.

מכת קבלה תחתית – מכה שמטרתה לקבל כדור שמגיע בעוצמה מהקבוצה השנייה ונופל אל השטח של המקבלת. במכה זו הידיים מונחות כף על כף – הצד האחורי של יד אחת על הצד הפנימי של היד השנייה, והאגודלים מונחים זה על זה – זה של היד התחתונה סוגר על היד העליונה וזה של היד העליונה מעליו. הכדור צריך ליפול במאוזן בין שתי האמות, כלומר בין המרפק וכף היד.

מכת הכנה/הרמה עילית – מכה זו נועדה להכין כדור להנחתה לאחר מכת הקבלה. הכדור מגיע מלמעלה והשחקן מתכונן בידיים פתוחות מעל הראש במעין צורה של חצי כדור. ברגע שהכדור עומד ליפול לידיים השחקן דוחף את הכדור כלפי חוץ.

מכת הנחתה – מכת הנחתה היא מכה חזקה מעל הרשת, המתבצעת ביד אחת ותוך כדי קפיצה, במטרה להעביר את הכדור לחלקת היריב.

חסימה – חסימה היא בלימת מכת הנחתה של שחקן יריב, ומתבצעת מעל הרשת בעזרת שתי הידיים. זהו המצב היחיד שבו מותר להעביר את הידיים מעבר לרשת. חסימה נחשבת כנגיעה במניין שלוש המכות המותרות בכדורעף חופים. השחקן החוסם רשאי לגעת בכדור שוב.

הצלה – מכה שנועדה לפגוע בכדור שעומד לפגוע ברצפה. השחקן המציל מכה תוך כדי קפיצה קדימה אל הרצפה, ומותר לו לפגוע בכדור בכל חלק של היד ובכל צורה – העיקר למנוע פגיעה. על השחקן להכות בעוצמה כדי להעיף את הכדור גבוה ככל האפשר אך גם קרוב ככל האפשר לסביבה שבה עמד ליפול. קפיצה זו נקראת גם "קפיצת דג", שכן השחקן כביכול צולל אל הכדור.

אז להבא, כשאתם צופים בכדורעף חופים נסו לחשוב על ספורט קשה, תובעני ובעיקר נטול פורנו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

9 תגובות

  1. מעבר לעובדה ששמות המשפחה של שניכם ממש זהים נראה בעליל שאין לך מושג מה זה פורנו רך.
    רון קופמן צודק לחלוטין. בתעשיית הפורנו הביקוש למשחק נשים עולה בהרבה על משחק גברים. הקליינטים הכימעט בלעדיים הם גברים. כל הקישקוש על חוקי כדור עף חופים וסוגי ההנחתות אינו רלוונטי לדבריו של קופמן. גם המאמץ המושקע אינו רלוונטי.
    הצגת גופות נשים בעירום כימעט מוחלט שמבצעות כל מיני תנוחות מתיחה וכדומה הינה בהחלט פורנו רך ואולי כבר לא כל כך רך.

  2. מספרים על אדם שהלך לפסיכולוג לאבחון. הפסיכולוג השתמש בכלי אבחון שנקרא מבחן רורשאך, בו מוצגים לנבדק כתמי צבע, ועליו לומר אילו דימויים עוברים במוחו נוכח כתמי הצבע. אותו אדם טען שהוא רואה איברי מין ומשגלים בכל תמונה. לאחר התמונה העשירית, הפסיכולוג קצת יצא משלוותו ושאל את הנבדק: "רק מין אתה רואה בכל דבר?" אבל הנבדק השיב לו בנחת: "אני אשם שאתה מראה לי תמונות גסות?"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של צביה

לא אוהבת

שיר על סדרי עדיפויות