נבחרת חלומות אמנותית

כבוד לאלופות אירופה בהתעמלות אמנותית
נבחרת ישראל בהתעמלות קרקע באולימפיאדת לונדון צילום: cdephotos he.wikipedia.org

בכל פעם שהן עולות על הבמה בתרגיל אמנותי אקרובטי אני נפעמת מחדש. לא מדובר בלולייניות קרקס ולא בחבורה חובבנית שעושה התעמלות קרקע להנאתה. מדובר בנבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית, שבשנים האחרונות פורשת כנפיים – ובעיקר רגליים – ביכולות וירטואוזיות ופיזיולוגיות מרשימות.

כן, למי שתהה – ישראל על המפה העולמית בהתעמלות אמנותית, וזה לא טריוויאלי בכלל. מי היה מאמין שדווקא בענף הקשה והמורכב הזה ישראל תצליח כל כך. מי היה מאמין שבדיוק במקום הזה ישראל תהיה מועמדת למדליות אולימפיות בריו 2016, והנה זה קורה.

התעמלות אמנותית והתעמלות קרקע הם שני ענפי הספורט הפייבוריטים שלי. אם יש מקום שכיף ונעים לי לצפות ולהיות הרי זה בתחרויות ההתעמלות. כבר מגיל צעיר השתוקקתי לתחרויות הללו באולימפיאדות. בבית זה היה להיט. הוריי, שעלו לישראל מהונגריה ומרומניה, התוודעו לענפים אלו בעצמם, ולכן לא היה מנוס. לחשוב שבישראל יצמחו אלופות עולם שניתן יהיה להזכיר אותן בנשימה אחת עם נאדיה קומנצ'י, הרומנייה האגדית, או מתעמלות רוסיות, זה מעבר לכל דמיון סוריאליסטי שישראלי ממוצע יכול לחלום עליו, והנה זה קורה.

אליפות אירופה האחרונה בישראל, שהתקיימה החודש בחולון (וזו הפעם הראשונה בהיסטוריה שהיא נערכת בישראל), מוכיחה לכולנו שיש בישראל אלופות עולם, ועוד בספורט מדויק ויצירתי כל כך. מי היה מאמין שהרוסיות, הממושמעות והחזקות כל כך, יהיו במקום האחרון, ואילו הישראליות ראשונות. מי היה מאמין.

רק לפני שבועיים חזרה הנבחרת מסבב גביע העולם בסופיה שבבולגריה עם הישג מכובד של מקום רביעי, והנה עכשיו באליפות אירופה הנבחרת הישראלית הצליחה לקטוף מדליית זהב בגמר תרגיל האלות והחישוקים ובמדליית כסף בתרגיל הסרטים.

שנה שלמה אני עוקבת באדיקות אחר הנבחרת המופלאה הזו, והיא פשוט מפתיעה בכל פעם מחדש. אימונים סיזיפיים ללא פשרות שעות ארוכות ועם משמעת ברזל זה לא משהו שניתן להקל בו ראש. בטח לא כשמדובר בבנות צעירות כל כך ובמשפחות שלמות שנרתמות למימוש האתגר הסיזיפי הזה, ועל כך מגיע הרבה כבוד. מי שמובילה את הנבחרת המופלאה הזו היא אירה ויגדורצ'יק, שעושה עבודה ללא פשרות יחד עם צוות מאמנות מופלא, והנה באליפות אירופה התוצאות ניכרות.

בפתיחת יומה האחרון של התחרות הציגו הבנות אלונה קושבצקי, קטרינה לבינה, קרינה ליחבר, יובל פילו ואידה מיירין תרגיל סרטים מפתיע, שגרף תשואות רבות בקרב הקהל. השופטים לא היססו והעניקו ציון של 18.400 נקודות, וציון זה זיכה אותן בסופו של דבר במקום השני. את המקום הראשון בסרטים קטפה נבחרת בלארוס, שזכתה לציון 18.516, ולמקום השלישי הגיעה נבחרת ספרד עם 18.133 נקודות.

עם זאת, בתרגיל האלות והחישוקים השופטים כבר לא יכלו להסס יותר מדי וזיכו את הבנות בניקוד גבוה שהעניק להן את מדליית הזהב. לצלילי השירים "אם אשכחך ירושלים" ו"היא רק רוצה לרקוד" הקהל עמד על רגליו, וכל השאר היסטוריה.

המתעמלת האישית הבכירה של ישראל נטע ריבקין נעדרה מהתחרות בגלל פציעה אך היא תופיע הקיץ באולימפיאדת ריו ושם תייצג את ישראל.

באליפות אירופה בישראל הושקעו כ-8 מיליון שקלים וגויסו אליה כ-200 מתנדבים. בתחרות השתתפו 37 מדינות עם 280 מתעמלות. כל הכרטיסים לאירועים השונים אזלו ובהיכל בחולון נכחו כ-2,500 צופים בכל יום. נתונים מרשימים למדי. הרבה כבוד לספורט הישראלי בזכות נבחרת חלומות אמנותית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

6 תגובות

  1. ולא לבזבז הכל על כדורגל וכדורסל ששם האינטרסים לא ברורים ומעורבים יותר מידי בעלי הון

  2. עם תקציב נכון ועם מתן כבוד הולם לבנות הכוכבות ועם תגמול הוגן של המאמנים ישראל יכולה באמת להפוך לאימפריה בתחום

  3. כל הכבוד למי שמוכנות להשקיע עבודה כה קשה מידי יום כדי להגיע לרמה כה גבוהה באירופה

  4. הרבה הרבה כבוד. בנות מדהימות. היה כל כך מרגש לראות, ממש עלו לי דמעות בעיניים. רק מה חבל? שהן לא באמת מעניינות כאן מישהו, ומיעוט התגובות מעיד על כך….מדינת כדורגל, ובמקרה הטוב גם כדורסל וג'ודו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מייצג כסאות

רות הישראלית

תובנות אקטואליות מקריאה ישראלית במגילת רות

מהי שחיתות?

הגיגים על מה שמתרחש אצלנו בצמרת ההנהגה